Зеленський розбушувався: підписано 11 указів, які торкнуться українців по всьому світу

Новости

Президент України Володимир Зеленський одним махом звільнив 11 українських послів.

Володимир Зеленський підписав укази про звільнення 11 послів послів України, в тому числі і посла в США Валерія Чалого. Укази опубліковані в п’ятницю, 19 липня, на сайті глави держави.

Так, президент звільнив послів в Республіці Вірменія, В’єтнамі і Королівстві Камбоджа, Кіпрі, Туркменістані, Ватикані, Мальті, Аргентині, Парагваї, Уругваї і Чилі, Йорданському Хашимітському Королівстві, в Нігерії, Гані, Беніні і Сьєра-Леоне, ПАР, Марокко, а також посла в США.

Раніше заступник голови офісу президента Вадим Пристайко повідомив, що президент прийняв рішення звільнити послів, оскільки більшість з них “пересиділи свій термін”.

Також повідомлялося, що президент США Дональд Трамп швидше за все зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським у Польщі.

У цю країну американський президент прибуде з офіційним візитом в серпні цього року для участі в церемоніях, приурочених до 80-річчя початку Другої світової війни. Про це повідомив польський віце-прем’єр Яцек Сасіна.

«Президент Трамп обов’язково приїде, ми вже отримали відповідне підтвердження, а також глави інших держав — зараз ці візити знаходяться в стадії підтвердження», — заявив Сасіна.

Конкретну дату поки ще не було названо, але в ЗМІ повідомляють, що скоріш за все Трамп прибуде до Польщі 31 серпня.

Трамп, крім участі в офіційних заходах, може зустрітися з американськими військовими в Польщі, що знаходяться там в рамках військового блоку НАТО.

Церемонії, приурочені до річниці нападу Німеччини на Польщу, що стався у вересні 1939 року, заплановані у Варшаві на 1 вересня. Також відомо, що в цей же час з офіційним візитом до Польщі прибуде Володимир Зеленський для зустрічі з президентом Анджеєм Дудою.

Джерело