Для погашення держборгу, пропонують конфіскувати офшори наших олігархів !!!

Новости

У 2018 році в так званий індекс Робін Гуда, який складають експерти видання Bloomberg, потрапив один український олігарх Ринат Ахметов.

Стану українця вистачило б на 36 днів, щоб забезпечити функціонування держави Україна.

Всього експерти Bloomberg досліджували багатих людей з 49 країн з різними політичними режимами. Вони порівняли чистий прибуток олігархів на кінець грудня 2017 року з щоденної вартістю управління державою.

З’ясувалося, що найдорожчими державами є Китай, Японія і Польща.

При цьому найбагатша людина в світі – засновник Amazon Джефф Безос зміг би покривати держвидатки США протягом п’яти днів. Найбагатший, за даними Bloomberg, росіянин – основний власник “Сєвєрсталі” Олексій Мордашов – зміг би забезпечувати роботу російського уряду протягом 14 днів. Найдовше спонсорувати країну міг би норвезький мільярдер Джон Фредріксен, який зараз проживає на Кіпрі, – 441 день.

У свою чергу радник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Олеся Цибулько закликала чиновників створити в країні рівні для всіх умови ведення бізнесу.

«Це скоріше гумористичний рейтинг. Питання в тому: чи ми багато витрачаємо, або Ринат Ахметов такий бідний. З цим треба щось вирішувати … Якщо ми хочемо забрати підприємства у олігархів, тоді виникає питання: що робити з цими підприємствами?

Адже вони платять податки в бюджет України, ми можемо втратити бюджет. В Україні потрібно міняти правила і робити їх однаковими для всіх, щоб бізнес конкурував чесно. Не можна, щоб олігарх конкурував за рахунок тіньових схем і привілеїв », – сказала Цибулько 13 лютого в ефірі каналу« 112 Україна ».

Крім того, політик Володимир Литвин закликав владу погасити зовнішні борги України за рахунок конфіскації виведених в офшори коштів українських олігархів.

«За різними даними, за останні роки з України вивели в офшори $ 200 млрд. Нам треба всім миром говорити, що Україна готова оголосити дефолт і дає право розшукати ці кошти, повернути ці кошти на користь тих держав, в яких вони зберігаються, оскільки вони незаконно виведені з України.

Замість цього нам повинні списати ту заборгованість, яку має держава Україна », – запропонував Литвин.

При цьому економіст Олександр Охріменко назвав пропозицію Литвина «дурістю».

Загрузка...

«У нас дійсно є гроші олігархів за кордоном. Але звертаю вашу увагу, що на сьогоднішній день зовнішні борги нашого бізнесу близько $ 150 млрд.

А це заводи і фабрики – це те, що тримає на плаву економіку. Припиніть говорити дурість про те, що олігархи вкрали гроші в офшори. Вони схематично вивели гроші в офшори, а потім завели їх сюди. У 2010 році в Україну прийшло 12 млрд дол., Були офшори. У 2017 році – прийшло 1,8 млрд дол. Припиніть війну, і 200 млрд повернеться в Україну », – пояснив Охріменко.

Він також закликав владу не чіпати олігархів, оскільки «від їх благополуччя залежить успіх країни і кожного українця».

«Економіка України тримається на олігархів. Якщо добре олігархам, добре всім українцям. Як тільки виникають проблеми у олігархів – проблеми у всіх. Не забувайте, що до майдану ситуація була нормальною. Почався майдан, почалася війна олігархів, і вже четвертий рік падають зарплати, ціни ростуть, економіка не може піднятися.

З 2000 по 2007 ггоду у нас були найсприятливіші часи. Олігархи розсілися, поділили, економіка росла, було чудо. Чим краще олігархам, тим краще українцям – це непопулярний гасло, але саме його підтверджує життя. Закінчиться війна олігархів, почнеться економічне зростання. Тоді всі будуть жити, як олігархи », – сказав Охріменко.

У той же час політтехнолог Дмитро Фіщенко пояснив, що олігархи вкладають частину прибутку не в виробництво, а в чиновників.

«Потрібно розуміти, чим відрізняється бізнесмен від олігарха. Бізнесмен і підприємець отримує багатство завдяки якійсь стратегії, випуску якогось товару або фінансових операцій. Олігарх використовує ще один інструмент – влада.

Частина коштів він інвестує не в виробництво, не в фінансовий сектор, не в сільське господарство, він інвестує у владу. Велика частина прибутку виходить саме за рахунок експлуатації влади в різних її видах – доступність до бюджету, держзамовленням, створення спеціальних умов.

Добре, коли в країні багато багатих людей, які можуть утримувати країну і свою сім’ю … Але найгірше те, що вони використовують владу як спосіб заробляння грошей », – додав Фіщенко.

Як повідомлялося, в 2018 році, згідно з підрахунками експертів видання Bloomberg український олігарх Ринат Ахметов (власник керуючої компанії СКМ) піднявся з 439-го на 393-е місце в рейтингу Bloomberg топ-500 найбагатших людей світу.

За даними видання, стан олігарха збільшилися з 4,38 мільярда доларів до 4,98 мільярда доларів. Ахметов є найбагатшою людиною України і єдиним українцем в цьому рейтингу.

Джерело