Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але ослабили: що зміниться

Новости

Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні до 22 червня, однак послабив заборони, які діяли до 22 травня.

Відповідне рішення одноголосно ухвалили на засіданні уряду 20 травня (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

Так, із 22 травня до 22 червня на території Україні карантин встановлений з огляду на епідемічну ситуацію в регіонах, тобто адаптивний.

Карантин в Україні послабили та водночас продовжили

Карантинні заходи залежатимуть від певних ознак епідемічної ситуації в регіонах:

 • інцидентність – захворюваність за останні сім днів на 100 тис. населення;
 • заповненість ліжок у лікарнях, які лікують коронавірус (не повинна перевищувати 50%);
 • кількість тестувань, які проводяться в кожному регіоні – більш як 12 000 на 100 тис. населення за останні сім днів.

«Послаблення застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення ТЕБ і НС. Ведення саме адаптивного карантину дасть нам змогу повністю контролювати ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні», – підкреслив на засіданні глава МОЗ Максим Степанов.

Так, із 22 травня відновлять роботу:

 • міський та приміський транспорт;
 • готелі (крім хостелів, без ресторанів і басейнів);
 • дозволять проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 осіб і без глядачів);
 • церковні служби (не більш як одна людина на 10 м²).
Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але ослабили: що зміниться

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, також йдеться про відновлення роботи дитячих садочків і метрополітену з 25 травня, якщо це дозволятиме епідемічна ситуація.

«Домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. В областях, де складна ситуація зі спалахами COVID-19, вводитимуть локальні обмеження на пасажирські перевезення… До питання про відновлення авіаперельотів ми теж повернемося після 15 червня, коли авіаперевізники отримають можливість вилітати й куди летіти», – сказав він.

Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але ослабили: що зміниться

Робота транспорту в Україні поступово відновлюватиметься:

 • з 22 травня – регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
 • з 25 травня – перевезення пасажирів у метро;
 • з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;
 • з 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом (у разі здійснення перевезення до регіону, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50% від кількості місць для сидіння за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду);
 • з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден, які виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Водночас обов’язково потрібно буде дотримуватися вимоги безпеки – масковий режим, температурний скринінг працівників, постійна дезінфекція транспорту.

Зауважимо, що відповідну постанову з повним переліком дозволеного на другому етапі пом’якшення карантину буде доопрацьовано й оприлюднено для громадськості 21 травня.

Загрузка...

Водночас пресслужба Міністерства охорони здоров’я України написала на своїй сторінці у Fаcebook, що Працівники офісів знову можуть повернутися на свої робочі місця, та опублікувала відповідні правила для цього.

Правила роботи в офісі

Правила роботи в офісі

Карантин в Україні продовжили до 22 червня, але ослабили: що зміниться