В українських пенсіонерів на очах виступили сльози радості: в Кабміні ощасливили заявою – виплати з понеділка будуть збільшені більш як удвічі

Новости

Пенсії в Україні можуть збільшитися вдвічі, українцям розповіли про амбітну задачу по збільшенню пенсій. 

У Міністерстві соцполітики заплановано на 2021 рік небачене поліпшення. 

Про це повідомила сама керівник відомства Марина Лазебная, проте це відбудеться за умови, що правильно реформують пенсійну систему.

Збільшення пенсій. Фото: скріншот Youtube

За словами Лазебний, діюча пенсійна система несправедлива до пенсіонерів, тому її потрібно міняти. Про це пише сайт Politeka.

Міністр завила, що відомство працює і мета поставлена ​​більш ніж амбітна. Вона сказала, що для того, щоб Пенсійний фонд наповнювався, і бюджет держави був в змозі допомогти нам реалізувати програми по збільшенню пенсій в Україні повинна діяти змішана пенсійна система.

Це означає, що солідарний рівень залишиться, а до нього додасться накопичувальний. За словами міністра, один солідарний рівень не може забезпечити гідні виплати в старості. 

Солідарна система без реформи зможе гарантувати пенсію в розмірі 18% від зарплати. Якщо ж додати до неї накопичувальний рівень, виплати можуть збільшитися вдвічі, до 40% від офіційної заробітної плати.

Лазебная розповіла, що, відповідно до закону, накопичувальний рівень має запрацювати в Україні вже з 2021 року. За її словами програма підвищення пенсій в 2021 році буде наступна. 

Якщо буде збільшено мінімальну заробітну плату, то у нас в січні, наприклад, мінімальна зарплата складе 6 тисяч гривень, а вже мінімальна пенсійна виплата для громадян, яким виповнилося 60-65 років, у чоловіків 35 років стажу, а у жінок 30 – складе 2400 гривень. 

Лазебная заявила, що в разі підтримки урядом програми по збільшенню пенсій, програма почне діяти вже з 2021 року.