Із табору в Сирії до Києва доправили визволених двох українок, чиї чоловіки були бойовиками ІДІЛ

Новости

До Києва прибув літак, на борту якого — дві українки зі своїми дітьми. Свого часу жінки вийшли заміж, а згодом їхні чоловіки воювали на боці терористів «Ісламської держави».

Тож і жінки опинилися в таборі аль-Хоул, звідки довгий час їх не випускали.

31 грудня стало відомо про звільнення двох жінок — одна родом із Кременчука Полтавської області, інша — з Криму.

Пізно вночі вони із сімома своїми дітьми спецрейсом прилетіли до України. Евакуаційну операцію супроводжували українські спецслужби разом з дипломатами.

«Додому нарешті повернулися наші громадяни з Сирії – це жінки з дітьми. Кілька років їх утримували у надзвичайно жахливих умовах у таборах для переміщених осіб.

Там, де немає життя і де пекло стає повсякденністю. Для держави це було одним із найскладніших завдань останнього часу – дістати їх звідти.

Для цього працювали і наші дипломати, і спецслужби України, і партнерські спецслужби», — ідеться в дописі на сторінці президента України Володимира Зеленського.

Спочатку на заваді стояли інтенсивні бойові дії на території Сирії, а потім діяло суттєве обмеження через пандемію.

«Відсутність єдиних центрів влади в регіоні, геополітичні торги, постійні зміни позицій партнерів. Все це ускладнювало роботу. Але нам вдалося. Вдасться витягнути й інших.

Ключове. Україна завжди повертатиме додому всіх своїх громадян, якими б вони не були і де б не потрапили в біду. Це аксіома. Спочатку – додому, а потім уже розбираємося по суті», — зазначив Зеленський.

На сирійській землі досі перебувають майже 60 українок. Їх мають повернути додому згодом.

Їхні історії журналісти неодноразово розповідали в ТСН. Про те, як вони опинилися у полоні, і про те, як на них чекають родичі, і як боряться за їхнє звільнення.

Загрузка...

За всією спецоперацією звільнення спостерігав журналіст ТСН Андрій Цаплієнко і його ексклюзивний репортаж дивіться вже 1 січня о 19:30 в ТСН.