10 Країн ЄС продали зброї в Росію на 346 млн євро, незважаючи на заборону. Стало відомо хто найбільший експортер

Країни-члени Євросоюзу продавали зброю Росії з 2015 року, незважаючи на ембарго. Постачання на територію країни-терориста тривало як мінімум до 2020-го. Десять держав з ЄС експортували військову техніку на суму 346 млн євро. Найбільшим постачальником є Франція.

У РФ із Європи постачали ракети, літаки, реактивні снаряди, торпеди, бомби. Частина цієї зброї вже використовується проти України зараз, під час війни, йдеться у розслідуванні Investigate Europe.

Зараз у нашій державі йде війна, яку розв’язала РФ, а європейські держави висловлюють “скорботу та занепокоєння”, але ще трохи більше року тому Володимир Путін та його армія були добрими клієнтами європейської військової промисловості. За даними офіційної Робочої групи Ради з експорту звичайних озброєнь (COARM), третина держав-членів Євросоюзу експортувала зброю до РФ.

Дані з усіх офіційних реєстрів експорту озброєнь показують, що в період з 2015 по 2020 рік щонайменше 10 країн-членів ЄС експортували до Росії зброю на загальну суму 346 млн. євро. Франція, Німеччина, Італія, Австрія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Фінляндія, Словаччина та Іспанія продавали агресору зброю.

Багато країн ЄС використовували лазівку в правилах ЄС, щоб продовжити свою торгівлю. Робоча група Ради з експорту звичайних озброєнь відповіла на запитання видання, пояснивши, що “збройове ембарго ЄС містить такий виняток: контракти, укладені до 1 серпня 2014 року, або допоміжні контракти, необхідні для виконання таких контрактів”.

Франція – найбільший експортер зброї до Росії

Франція продала Росії військову техніку на 152 млн євро. Цифра, підтверджена аналізом Investigate Europe, ставить країну далеко попереду своїх сусідів. Вона експортувала 44% європейської зброї до РФ.

Французький експорт також включає “тепловізійні камери для більш ніж 1 тис. російських танків, а також навігаційні системи та інфрачервоні детектори для винищувачів та бойових вертольотів”. Кремль купив їх у Safran та Thales, основним акціонером яких є французька держава. Це обладнання тепер можна знайти на борту наземної техніки, винищувачів та гелікоптерів, що діють на українському фронті.

Кількість ліцензій, виданих Францією, різко зросла у 2015 році, одразу після введення ембарго. У 2014 році, згідно з нашим дослідженням, французька влада все ще дала дозвіл на відправку до Росії “хімічних агентів”, “біологічних агентів”, “засобів придушення заворушень”, “радіоактивних матеріалів, супутнього обладнання, компонентів та матеріалів”.

Німеччина: 122 млн євро на зброї та судна

ФРН експортувала до Росії військову техніку на суму 121,8 млн євро. Це становить 35% від усього експорту озброєнь ЄС до Росії. В основному це були криголамні та стрілецькі судна, а також машини “спецзахисту”. Уряд Німеччини не відповів на запитання про це від Investigate Europe.

Італія: наземна техніка на війні в Україні

На третьому місці у списку експортерів знаходиться Італія, яка в період з 2015 по 2020 рік продала до Росії військову техніку на суму 22,5 млн євро. За даними розслідування, перший крупний контракт, підписаний із РФ, датується на 2015 рік, коли уряд уповноважив італійську компанію Iveco продати до Росії наземні транспортні засоби.

До речі, бойові машини моделі Lynce виробництва Iveco помітив журналіст телеканалу La 7 під час боїв в Україні на початку березня. Ці автомобілі були зібрані на одному з трьох заводів Iveco у Росії, але зібрані з італійських деталей.

Країни-експортери зброї в РФ

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *