Це справжня КАТАСТРОФА! Найглибше озеро України зникає з лиця Землі

Новости

Браконьєри виловлюють з озера Світязь, що на Волині, рідкісні водорості кладофору, які є природнім фільтром та збагачують водойму киснем. Без цих рослин найглибше озеро України може перетворитися на болото, — повідомляє ICTV.

Кладофори схожі на маленькі зелені кульки, які лежать на дні озера, та влітку їх часто можна побачити на узбережжі. В Україні кладофору можна зустріти лише на кількох озерах, серед яких і Світязь. Саме завдяки цим водоростям найглибше озеро України здатне самоочиститися після великої кількості туристів влітку.

Працівники Шацького національного парку майже щоночі організовують рейди, аби перешкодити браконьєрам у нелегальному вилові унікальних водоростей, які зрештою потрапляють до країн ЄС. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер.

Ціна залежить від розміру кульки: від 6 до 60 грн. Екологи та науковці застерігають, що виловлювати кладофору протизаконно – за це передбачено штраф, хоча мізерний – до 400 грн.

Однак, головне на чому вони акцентують – знищення унікальних водоростей неабияк шкодить природі: без цих рослин-фільтрів Світязь може перетвориться на звичайне болото.

Джерело