НАКЕРУВАЛИСЯ!!! З України в офшори вивели $148 млрд – ЗМІ

Новости

Зараз у тіньовому секторі економіки «обертаються» кошти, які приблизно складають 35-40% обсягу офіційного ВВП. За різними оцінками, за період із 1991 року і по сьогоднішній день з України в офшори виведено капітал на суму 148 мільярдів доларів, пише у своїй статті для ZN.UA провідний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування» НАН України Інна Шовкун.

«За різними оцінками, починаючи з 1991 р з України в офшори виведено капітал на суму 148 млрд дол. Не всі ці багатства виводилися з країни корупційної клептократичною владою. Бізнес використовує офшори для легального зниження податкового навантаження, зменшення ризиків, спрощення судового захисту своїх інтересів», — йдеться у статті.

Автор вказує, що створення в Україні сприятливих фіскальних умов буде сприяти поверненню у країну капіталів у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів.

«Навіть зараз кошти з офшорів грають важливу роль у промислових інвестиціях. Зокрема, частка Кіпру у прямих іноземних інвестиціях, накопичених у промисловості України, становила 19,3%, або 2,6 млрд дол. (на 1 жовтня 2016 р.), Нідерландів — 12,8%, або 1,7 млрд дол. Кошти з офшорів надходять в економіку також у формі боргового фінансування», — підкреслює Шовкун.

Економіст також зазначає, що зараз у тіньовому секторі економіки «обертаються» кошти, які приблизно становлять 35-40% обсягу офіційного ВВП країни.

Раніше повідомлялося, що в офшорах осіло 1,5-2 річних ВВП України (від 117 млрд дол. до 167 млрд доларів), а щорічні офшорні втрати України сягають 11-12 млрд доларів.

Джерело