Нормандський формат вмер… Оце та «майстерна дипломатія» Порошенка, — Тягнибок

Новости

Нормандський формат вмер разом із голосуванням у ПАРЄ. А правильність напрямку, який від початку війни пропонує «Свобода», вкотре підтвердилась: треба переходити до будапештського формату, залучати до перемовин Велику Британію і Сполучені Штати, будувати Балто-Чорноморський Союз.

Велика Британія, Швеція, Польща, Литва, Латвія, Естонія та Грузія, яка нині вкотре змушена відбивати московський наступ, — ПРОТИ зняття санкцій та повернення РФ до організації. Азербайджан, Франція, Іспанія, Італія, Норвегія, Австрія, Словаччина, Португалія, Сербія, Туреччина, частково Швейцарія, Німеччина, Молдова, Чехія і Вірменія — ЗА. ЗА навіть Нідерланди, чий боїнг путінські офіцери збили над Донбасом в липні 2014-го. Тоді загинули 298 осіб, 193 з них — громадяни Нідерландів. Євромазохізм якийсь і здача України.

А ціна питання — всього 75 млн євро. Саме таку суму внесків Кремль не сплатив до організації за останні три роки, противлячись санкціям, накладеним за анексію Криму та агресію на Донбасі. Тепер механізм санкцій скасовано. Московія повертається до організації.

Оце та «майстерна дипломатія» Порошенка. Це той розхвалений нормандський формат. І та «підтримка позиції України щодо санкційного тиску на Росію», яку Зеленський привіз від міжнародних партнерів з останніх візитів в Брюссель, Париж і Берлін.

Все. Більше нема в України права на помилку та чергових п‘ять років для експерментів «нових облич».

Потрібно захищати Державу. Потрібен перевірений вибір.

Ті, хто не словом, а ділом підтвердили, що спроможні. Потрібні націоналісти.

Олег Тягнибок