В Україні стало більше безплатних медичних послуг! За що тепер не треба платити

Новости Общество

В Україні підвищили фінансування програми медичних гарантій на 33 мільярди гривень. Це дозволить пацієнтам більше отримувати безплатно медичні послуги. Про це розповіла речниця Національної служби здоров’я України Лілія Гудзь на телеканалі «Україна 24».

За її словами, розшириться перелік доступних ліків: додадуться ще два захворювання — це ліки від хронічного обструктивного захворювання легень, а також хвороби Паркінсона.

Загалом українці мають право на безкоштовні основні базові обстеження, лікування, аналізи, хірургічні втручання. Щодо останнього, то передбачається поява нового пакету медпослуг — так звана «хірургія одного дня», коли у лікарні можуть зробити невелике хірургічне втручання, є зафіксований перелік. Таким чином, людину не триматимуть у лікарні довше одного дня у лікарні, більше, ніж потрібно.

Речниця НСЗУ нагадала, що у жовтні поточного року програму «Доступні ліки» розширили на медикаменти для хворих на розлад психіки та епілепсію. Крім того, у програмі є ліки для хворих на серцево-судинні захворювання; для людей, які перенесли інфаркт чи інсульт; які мають бронхіальну астму та діабет.

«Зверніться, будь ласка, до свого сімейного лікаря, якщо у вас є такий діагноз. Якщо ви потребуєте такого лікування, він зможе виписати вам електронний рецепт. З цим рецептом можна піти в аптеку та отримати свої ліки безкоштовно », — пояснила вона.

Також вона зауважила, що комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія – теж входять до програми медгарантій. Дані обстеження можна отримати безкоштовно. Направлення може виписати як сімейний лікар, так і лікар.

Загрузка...

« Наприклад, якщо невролог вважає, що вам потрібно МРТ, то не потрібно вас направляти назад до сімейного лікаря, він може виписати вам саме напрямок, і ви з цим напрямком підете та отримаєте свою послугу », — зазначила вона.

Право на безкоштовну стоматологічну допомогу повинні мати діти, а дорослі — лише ургентні — якщо проблема загрожує здоров’ю пацієнта.

«Набряк, нарив, гострий біль у зубі — ви можете звернутися у стоматполіклініку і вас полікують безкоштовно. Каріє та подібні штуки — це робиться за гроші», — додала Гудзь.

Джерело