»Жодного військового і викорінити українську мову»: у Держдумі висунули Україні ультиматум щодо Донбасу (ВІДЕО)

Видео Новости Общество Социальные сети

Депутат нелегітимної Державної думи Росії Олег Нілов дозволив собі висунути низку вимог до України щодо завершення війни на Донбасі.

Зокрема, політик зазначив, що ці кроки нібито має виконати новий президент чужої йому країни після виборів у березні 2019 року. Свій ультиматум Нілов озвучив у ефірі пропагандистської програми «60 хвилин» на телеканалі «Россия 1» (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Загрузка...

«Я не нав’язую своєї думки, який має бути президент, хто це повинен бути, але це повинен бути президент, який приведе країну до миру. Найголовніше — припинить війну, відведе війська від цього вогнища. Такий варіант — демілітаризована зона на багато десятиліть, щоб жодного військового української армії та іншої, тим паче, армії, близько до цієї території не підпускати», — самовпевнено висловився він.

Нілов додав, що подібні прецеденти вже були у світовій історії, і запропонував Україні перейняти досвід Фінляндії та Швеції із Аландськими островами. Крім того, в контексті цього питання він натякнув, що був би не проти, якби на тимчасово окупованих територіях повністю викорінили українську мову.

«Я вже багато разів говорив: є досвід у світі, є демілітаризовані зони, Аландські острови. Вивчіть цей досвід, у 1918 році, сто років тому, Європа, коли захотіла ось цей осередок пожежі прибрати зі свого підчерев’я, миттєво ухвалила рішення. І досі живуть щасливо. Так, територія Фінляндії, але шведська мова, фінської мови взагалі немає навіть у школах, вона так, факультативно вивчається», — підсумував Нілов.

Джерело