Цифри шокують! Стала відома кількість українських заробітчан в Польщі… це тільки офіційно

Новости

Польські статисти підрахували, скільки в країні працює українських заробітчан

Міністр закордонних справ Польщі оприлюднив число українців, які перебувають в Польщі.

Кількість виявилася вражаючою.

За словами глави Міністерства закордонних справ Польщі Яцека Чапутовіча, в Республіці зараз знаходиться близько двох мільйонів українських заробітчан. Таку цифру називають польськы статисти. Крім того, у вищих навчальних закладах країни числяться ще близько сорока тисяч студентів з України.

«Згідно з різними оцінками, в Республіці Польща зараз знаходяться майже два мільйони громадян України, які працюють у нас в ключових секторах економіки, зокрема на будівництві, в сільському господарстві, а також у сфері послуг. Ми цінуємо їх зусилля і внесок в розвиток нашої держави», – заявив Чапутовіч.

Загрузка...

Раніше ми писали про те, що робота в Польщі обернулася справжнім пеклом для українців. Як розповіли у профспілці «Трудова солідарність», близько 10 українців щодня звертаються зі скаргами на польських роботодавців.

«Переважно це пов’язано з невиплатою зарплати людям. Найчастіше не платять за останній місяць работи. Українці допрацьовують, їм потрібно їхати, але господар тягне з оплатою і ховається. В результаті люди повертаються ні з чим», – розповіли у профспілці.

До того ж, трапляються випадки, коли польські роботодавці відбирають паспорти заробітчан. Громадяни України стають практично заручниками у наймачів. Цього року було зафіксовано три таких випадки.

Ще одна можливість для обману – це при складанні трудових договорів про погодинну роботу.

«Приходить час платити, а господар каже, що ви стільки годин не працювали. Немає підтвердження цьому. Перед початком роботи роботодавець дає аванс, скажімо, 500 злотих, і на цьому все. Навіть Трудова інспекція нічого не може з цим зробити», – зазначили у профспілці.

Польські роботодавці також не нехтують карати українців різними штрафами, а деколи і б’ють.

 

Джерело