Затриманому на хабарі зампрокурора Вінницької області «світило» 12 років із конфіскацією! Відбувся штрафом!! Так і живемо і так будемо жити

Новости

Заступника прокурора Вінниччини Олександра Попеско, затриманого в квітні на отриманні хабара в розмірі п’яти тисяч доларів, визнано винним. В якості покарання екс-прокурор сплатить 25 500 гривень штрафу та залишиться на волі.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура на своїй фейсбук-сторінці.

Як йдеться в повідомленні, “04.12.2018 року вироком Вінницького міського суду Вінницької області затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченими та засуджено за зловживання впливом за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України колишнього заступника прокурора Вінницької області, адвоката та посередника.

Судом їх визнано винними та кожному призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі максимальної суми, передбаченої санкцією цієї статті – 25 500 грн.

Загрузка...

Встановлено, що до заступника прокурора Вінницької області в інтересах заявника звернувся посередник із проханням вплинути на процесуальних керівників у кримінальному провадженні щодо непритягнення його до кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки.

Заступник прокурора області пообіцяв вплинути на процесуальних керівників за грошову винагороду у розмірі 5 000 дол. США, які запропонував передати через адвоката.

11.04.2018 року його було затримано під час передачі грошових коштів від адвоката до прокурора за місцем його мешкання”.

Нагадаємо, що Попеско затримали 11 квітня в його власному приватному помешканні. СБУ тоді встановило, що посадовець вимагав шість тисяч доларів США за вирішення питання стосовно закриття кримінального провадження щодо самовільного захоплення 50 гектарів земель сільськогосподарського призначення в одному із районів Вінниччини”.

Екс-прокурору загрожувало до 12 років тюрми з конфіскацією

Загрузка...

Коментуючи тоді подію, прокурор Вінниччини зазначив, що шокований затриманням: “Надзвичайна подія, яка трапилась у вівторок, 10 квітня, неприємно шокувала мене та весь колектив прокуратури Вінниччини.

Мені дуже шкода, що людина, якій я довіряв так вчинила. Але прокуратура очищується, нехай і репутаційними втратами. Ми зробимо висновки. Якщо вина працівника прокуратури буде доведена, його буде покарано відповідно до закону. Нечистим на руку – не місце в органах прокуратури”, – сказав В’ячеслав Соколовий.

Досудове розслідування у рамках відкритого кримінального провадження здійснювалося за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачала ув’язнення від восьми до 12 років з конфіскацією майна.

Джерело