Селфі з Наріком! Позаду губернатор міліціонер, військові, головне — Нарік і пальчик з задоволеним обличчям!

Новости Общество Социальные сети

Всеволод Дорошенко

Дайте оцінку цьому селфі, зробленому Наріком!

Подивіться на задній план, там губернатор міліціонер, там військові, всі позаду, головне Нарік і пальчик з задоволеним обличчям!

Це спосіб життя і президенту все похер, чи це простий витік інформації?

Хто такий Олександр Петровський?

Олександр Налекрешвілі, який пізніше взяв прізвище вітчима Петровський, народився 9 червня 1972 року в грузинському місті Руставі. На «офіційних» сторінках своєї біографії він є президентом Міжнародного благодійного фонду Солідарність, проте ще в 2010 -2011 роках нинішній генеральний прокурор Юрій Луценко, який на той час перебував у статусі екс-міністра внутрішніх справ, називав Петровського «кримінальним авторитетом Дніпропетровська».

Нині Петровський найкраще відомий у Мережі під кличкою «Нарік» — очевидно, вона походить від його справжнього прізвища.

Згідно з довідкою журналіста видання Украина криминальная Георгія Кіквідзе, який вивчав біографію Петровського ще в 2004 році, дніпропетровський «кримінальний авторитет» закінчив 8 класів середньої школи (інші джерела повідомляють, що потім він вступив до Дніпропетровського індустріального технікуму), постійно проживав (і, можливо, проживає) за межами України і може мати громадянство інших держав (за деякими припущеннями — Ізраїлю, де він живе кілька місяців на рік, і Швейцарії).

За даними Кіквідзе, «бригада» «Наріка» в 90-ті роки нібито займалася шахрайством, «пробиванням» фірм, рекетом бізнесменів і «відбиранням прибутків» у підприємців.

Чому про нього всі говорять?

Загрузка...

Хвиля інтересу до Олександра Петровського піднялася разом з публікацією фотографій, зроблених ще в квітні 2018 року, на яких він тримає футбольний кубок Ліги Чемпіонів УЄФА разом з президентом Федерації футболу України Андрієм Павелком, причому відразу в двох локаціях — храмі Дніпровської єпархії УПЦ КП і культурному центрі Менора.

У серпні 2017 року у Відні син Павелка Микита одружився з дочкою Петровського Богданою.

Знову увагу ЗМІ Петровський привернув уже в грудні — журналіст Юрій Бутусов опублікував фото з молебню в храмі Різдва пресвятої Богородиці в Дніпрі 17 грудня, на якому Олександр Петровський стоїть поруч з президентом України Петром Порошенком і предстоятелем Православної церкви України Епіфанієм (Думенком). Молебень проходив через кілька днів після історичного Об’єднавчого собору, на якому було створено Православну церкву України.

Наступний епізод появи Олександра Петровського в одному місці з президентом трапився в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі, де предстоятель ПЦУ Епіфаній 6 січня отримав томос про автокефалію української церкви.

Журналісти BBC Україна стверджують, що бачили його на Фанарі 5 і 6 січня; також його відобразили на фото, де він стоїть поруч зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм.

«Двоє співрозмовників в українській делегації запевнили, що пан Петровський прилетів до Стамбула сам. Він не член делегації, але як і будь-яка інша людина, він міг вільно прийти до храму святого Георгія, де відбувались усі події», — написали у виданні.

«Ноу комент. У мене було достатньо роботи для того, щоб не звертати уваги на те, хто ще був присутній. Там був відкритий вхід, Фанар не встановлював ніякого режиму пропуску. Так що я не можу це прокоментувати», — так прокоментував присутність Петровського на церемонії вручення томосу радник президента Ростислав Павленко в інтерв’ю Liga.net.

Епізоди з «Наріком», який з’явився в колі президента і священиків, а також тримаючи кубок УЄФА, обурили користувачів соцмереж.

Чому все-таки Петровського називають кримінальним авторитетом?

Ймовірно, одним з перших серед чиновників «кримінальним авторитетом» Петровського назвав Юрій Луценко.

«З-за кордону повернувся розгромлений у 2005-2006 роках кримінальний авторитет Дніпропетровська «Нарік», і ми бачимо в Дніпропетровську вже наслідки — вибухи, рекет, рейдерство», — говорив він у 2010 році.

У 2011 році Луценко додав: «Петровський, відомий у певних колах під ім’ям «Нарік», проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цього ОЗУ припадав на період 2000-2004 років».

Згідно з розслідуванням, проведеним Страна.ua, «контролювати» Дніпропетровськ Петровський зі своїм угрупованням почав у 1993 році: «У структуру групи входили кілька десятків барів і ресторанів, речовий ринок на стадіоні «Металург», велика частина «Озерків», що стали до цього часу центральним ринком міста. <…> На початку 1993 року Олександр Петровський був арештований за підозрою в низці злочинів з розкрадання майна і нерухомості в особливо великих розмірах. у 1995 році щодо Петровського і його «сподвижника» Гуляєва було відкрито кримінальну справу <…> за підозрою в побитті підприємців Хухунайшвілі і Самсонової. У 2003 році щодо Олександра Петровського знову відкривають кримінальну справу <…> — незаконне позбавлення волі або викрадення людини», пише видання в опублікованому раніше на цьому тижні розслідуванні.

Чи пов’язаний він з владою?

Точно невідомо. Ймовірно, єдиний, кого можна назвати достеменно пов’язаним з Петровським, це президент Федерації футболу України Андрій Павелко, оскільки їхні діти одружені.

Крім фото, на якому Петровський стоїть неподалік від Порошенка, про можливий зв’язок з президентом умовно може вказувати тільки те, що 24 серпня 2017 року його було нагороджено відзнакою президента України — Хрестом Івана Мазепи, — в наказі Петровський вказаний як «член громадської організації «Серця кіборгів», м. Київ».

Також Петровському за підписом мера Дніпра і народного депутата Бориса Філатова в 2017 році вручили пам’ятну медаль «Захиснику Вітчизни».

Журналіст Юрій Бутусов також стверджує, що 20 жовтня 2017 року на «Наріка» був оформлений нагородний пістолет Глок-17 від міністра оборони України Степана Полторака, однак ми не змогли знайти підтвердження такої інформації.

Джерело