«Одягати хустку до храму — це традиція, а не догма. Церква не забороняє жінці бути чи то не з покритою головою, чи то в жіночих штанях»

Новости

Вдягати хустку та спідницю до храму — це традиція, а не церкована догма. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив протоієрей Православної церкви України (ПЦУ), ректор Відкритого православного університету Георгій Коваленко.

«Існує певна традиція вбиратися відповідно до храму, і з одного боку — церква не забороняє жінці бути чи то не з покритою головою, чи то в жіночих штанях, але традиційно для наших церков та монастирів є все ж таки хустка і спідниця… Це традиція, але в цьому немає чогось догматичного, що непереборно може вас відкинути, чи заборонити увійти до церкви», — сказав Коваленко.

Він також додав, що у сучаснову світі «має бути сучасно і відповідно до духу Євангеліє, а не до букви традицій».

Нагадаємо, раніше Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що викорінює звичку працівників храмів сваритися на жінок, які заходять до православного храму без хустки. Він зазначив, що приймати людину треба «з любов’ю», а не за зовнішнім виглядом.

3 лютого в Софійському соборі Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.

Предстоятелем ПЦУ Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі в Києві.

 

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Джерело