Той, хто воює з Супрун! Резиденція на 6 га, колекція елітних квартир і мільйони «під матрацом»: ЗМІ показали статки Тодурова

Видео Новости

На державному Інституті серця заробляють численні приватні компанії, які мають зв’язки з родиною і найближчим оточенням керівника установи Бориса Тодурова, який мешкає у резиденції на 6 гектарах лісу, а на його рідних в один день записали колекцію квартир у Києві.

Про це йдеться у сюжеті програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Повідомляється, що Державний Інститут серця — один із найвідоміших медичних закладів країни, який за обсягами фінансування із держбюджету не має рівних у вітчизняній медицині — 800 мільйонів за останні три роки.

Зазначається, що цим інститутом вже десяток років керує відомий кардіохірург Борис Тодуров, якого в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звинувачує у корупції, але при цьому він має велику підтримку серед політиків, високопосадовців і представників шоу-бізнесу.

За даними програми, до Тодурова, як керівника державної установи є багато запитань. Зокрема, вказується, що родина Тодурова обросла статками, які не співрозмірні з його заробітною платою, а аналіз діяльності приватних фірм, які заробляють завдяки держінституту, дає змогу скласти уявлення про джерела походження коштів на це майно.

 

Загрузка...

Автори розслідування розповіли, що під Києвом у Тодурових є маєток на шість гектарів землі, із озером, будинком на 700 квадрадів, гостьовим будиночком, соснами і власною електростанцією з сонячних батарей.

«Формально і земля, і будинок — це подарунок дружині Бориса Тодурова. Дружині, яка за минулий рік офіційно заробила аж 50 тис грн. Дарувальник у державному реєстрі не називається», — йдеться у публікації.

 

«Але відомо, що відведенням цих гектарів під 700-метровий будинок з озером ще у 2009 році опікувалася юна донька Бориса Тодурова Наталія. Її прізвище залишилися у реєстрі санітарно-епідеміологічних висновків. Скільки міг коштувати такий подарунок самим собі?», — запитують у програмі журналісти.

 

Повідомляється, що за оцінкою девелоперів, мінімальна вартість такого маєтку лише виходячи із затрат на будівництво і ландшафтний дизайн – півтора мільйони доларів. Утримання будинків, басейну, озера і зелених насаджень, зарплата для прислуги – це ще десятки тисяч гривень щомісяця.

Автори розслідування наголошують, що це не вся нерухомість Тодурових.

Зокрема, у 2011 році дружина Тодурова стала власницею квартири на 100 квадратів у новобудові на Позняках. У 2016-му за один день найближчі родичі Тодурова оформили на себе ще чотири об’єкти нерухомості на загальну суму від півмільйона доларів. Усі чотири угоди датовані 24 лютого 2016 року.

Повідомляється, що найдешевше придбання – ділянка землі для сина Михайла поряд із шестигектарним маєтком Тодурових, орієнтовною вартістю у 15-20 тисяч доларів.

«У той же день, 24 лютого 2016-го, дружина Бориса Тодурова отримала ще один подарунок – квартиру площею 110 квадратів на Печерських Липках у Києві. У декларації Борис Тодуров вказав, що її вартість — гривневий еквівалент 22 тисяч доларів», — сказано у програмі 

При цьому зазначається, що девелопер переконаний, що нове житло в самому серці Києва не може коштувати 22 тисячі доларів і реальна його вартість від 250 тисяч доларів, якщо квартира придбана на початку будівництва. Це не рахуючи ремонту.

Також повідомляється, що того ж дня, 24 лютого 2016 року, донька Тодурова, Наталія, стала власницею квартири на 150 квадратів у новобудові на Осокорках. Приблизна ціна такої – 150 тисяч доларів.

«Наталія – молода лікарка, як і її чоловік. Але і він у той же день теж придбав однокімнатну квартиру у новобудові неподалік від дружини — орієнтовною вартістю 60 тисяч доларів», — йдеться у розслідуванні.

Повідомляється, що загальна вартість вказаної нерухомості Тодурових із заміським маєтком – понад два мільйони доларів. А через рік Борис Тодуров став власником ще двох квартир, по мільйону гривень кожна.

У програмі додали, що попри такі витрати Тодуров вказав ще й мільйонні заощадження. «У 2016-му, в першій електронній декларації, незрозуміло звідки взялося 11 мільйонів — його і дружини. Це при тодішній зарплаті в держінституті — 173 тисячі на рік. Навіть додаткові 100 тисяч грн гонорарів і 36 тисяч соцдопомоги не зменшують цю прірву», — констатують автори розслідування.

Повідомляється, що статки очільника Інституту серця може дещо пояснити низка комерційних структур, в яких простежується зв’язок із родичами або оточенням Тодурова.

Зокрема, це приватні фірми, які заробляють саме завдяки державному Інституту серця.

За даними програми, одна з таких фірм ТОВ «Профі Ко» має феноменальні успіхи лише на тендерах Інституту серця, яка за два роки отримала від державного Інституту під керівництвом Тодурова майже 15 мільйонів гривень.

«Понад 13 з цих мільйонів – це результат перемоги на двох тендерах, на яких Інститут Серця купив шовні матеріали. Обидва пройшли по однаковій схемі: один і той самий конкурент лупив максимальну ціну. «Профі Ко» трішечки знижувалася і перемагала. Виходило дорожче ринку. Але найцікавіше, що МОЗ паралельно теж купував шовні матеріали і забезпечував ними Інститут серця безкоштовно», — сказано у розслідуванні..

Повідомляється, що ТОВ «Профі Ко» не чужа родині Тодурова, оскільки раніше серед її засновників засвітився його зять Анатолій Іванюк.

«Може тому «Профі Ко» так щастило лише з Інститутом серця, бо на інших тендерах ця фірма виграла поставок лише на півмільйона гривень», — припускають журналісти.

Також у програмі розповіли, що ще є дві фірми-близнюки: «Альфа Медика», одна з яких займає в Інституті серця цілий поверх і спеціалізується на підготовці пацієнтів до операції і реабілітації після.

Повідомляється, що на відкриття філіалу фірми у Сєвєродонецьку їздив особисто Тодуров

 

«При цьому в новинах ця подія подавалося як відкриття філіалу держінституту. Навіть на сайті самого Інституту серця написали, що відкрився його філіал», — сказано у розслідуванні.

«Але після того, як в МОЗ заявили, що ніяких дозволів на відкриття філіалів держінституту не давали, новину з офіційного сайту Інституту серця прибрали. А от угоди регіональної влади з комерційними товками, яких у Тодурова видавали за філіал державної установи, залишилися», — додали у програмі.

Повідомляється, що відкриття філіалу «Альфа Медика» у Северодонецьку виявилося супер-прибутковою справою.

Зокрема, у 2016 році компанія уклала угоду із міськрадою про надання послуг із лікування серцевих хвороб, але за космічними цінами ,які були двічі дорожчі, ніж в кращих клініках Києва.

«Фірми «Альфа-медика» і «Альфа Медика» також не прості. Одна з них, та що з дефісом, записана на близьке оточення нардепа Андрія Деркача. Цей екс-регіонал — член наглядової ради благодійного фонду доньки і зятя Тодурова. Друга «Альфа-медика» — фактично клон першої, з тим самим директором і майже ідентичною назвою», — розповідають автори розслідування.

Зазначається, що комерційних структур, які роками заробляли завдяки державному Інституту серця на чолі з незмінним Тодуровим — безліч.

 

Повідомляється, що зараз операції для хворих у гострому стані мають проводитися безкоштовно і з 2016-го МОЗ спеціально централізовано закуповує стенти і безкоштовно передає їх в профільні державні і комунальні лікарні, але Супрун стверджує, що інститут серця під керівництвом Тодурова саботує безкоштовні операції, аби не втратити заробіток.

За даними програми, цьому є підтвердження, зокрема, 27 січня 2019 мешканець Прилук Віктор Ляскун звернувся до лікарні із раптовим погіршенням стану. Після обслідування його одразу повезли до Києва, у Інститут серця, де йому негайно мали видалити об’ємну пухлину серця, от тільки за таку операцію запросили суму у 100 тисяч гривень.

 

«В Інституті імені Амосова зробили понад 900 операцій із подібним діагнозом — це найбільший показник в Україні. 500 з них на рахунку професора Ростислава Вітовського. Він переконаний, ця операція не може коштувати 100 000 гривень. Навіть більше — вона мала бути безкоштовною для пацієнта, адже потрапляє під наказ МОЗ», — наголошують у програмі.

Зазначається, що наразі в Інституті серця тимчасово інший директор, поки Тодурова знов не затвердять після перемоги на виборах.

У програмі додали, що в. о. директора Інституту серця Віктор Шевченко стверджує, що перевірки у роботі закладу порушень не знайшли.

«Утім, Борис Тодуров називав неправдою і звинувачення у закупівлі медикаментів по завищених цінах через допорогові закупівлі. Ці закупівлі активно практикував Інститут серця під його керівництвом», — додали автори.

Журналісти додали, що в Інституті серця роками роблять масові допорогові закупівлі за завищеною ціною, при цьому у медзакладі стверджують, що такі закупівлі цілком законні.

У програмі додали, що протягом двох тижнів Тодуров не знайшов час пояснити авторам розслідування, звідки у нього елітні квартири та розкішний маєток з лісом і озером.

Джерело