«А українці нехай здихають»: Медведчук оплатив операцію найманця РФ Седікова, засудженого на 11 років

Новости Общество Социальные сети

Кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук оплатив дорогу операцію із заміни суглоба громадянину Росії Олексію Седікову, що воював на Донбасі проти ЗСУ і засудженого до 11 років позбавлення волі за участь у терористичній організації.

Про це повідомляє в Facebook журналістка Олена Лунькова, інформує Цензор.НЕТ.

«МОЗ прооперувало хвору ногу «іхтамнета» Олексія Седікова. Дорогу операцію (заміна суглобів) громадянину РФ оплатив «спецпредставник» України Віктор Медведчук. За даними пенітенціарної служби, стан засудженого «чудовий»», — написала Лунькова.

Журналістка нагадала, що українські моряки, які перебувають в російському полоні, не отримують кваліфікованої медичної допомоги.

«Набряк руки нижче рани не сходить. Функції декількох пальців не відновлюються. Регулярні болі. Все лікування в СІЗО зводиться до уколів вітаміна Б» — так про стан українського моряка Василя Сороки пише його адвокат Serg Badamshin», — пише Лунькова.

«Прес-служба Віктора Медведчука, прошу вас забезпечити лікуванням і українських громадян у в’язницях РФ. Крім Василя Сороки, лікування потребують Андрій Ейдер, Павло Гриб і Едем Бекіров», — підсумувала журналістка.

Нагадаємо, Олексій Седіков, уродженець Архангельської області, вирушив на Донбас за власним бажанням. Був поранений і затриманий українськими військовослужбовцями в липні 2016 року. У березні 2017 року Генеральна прокуратура України повідомила, що Олексія Седікова засуджено до 11 років тюремного ув’язнення за участь у терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю.

Віктор Медведчук ще влітку 2018 року заявляв, що Седіков потребує операції, і висловлював готовність її оплатити. Тоді, ця обставина навіть стала предметом переговорів мінської контактної групи. Прес-служба Віктора Медведчука повідомила, що надання Седікову повноцінної медичної допомоги «заблоковане з політичних міркувань».

Джерелo