РОЗКРИТО ДЕТАЛІ: виснажливі перемовини протягом 5 годин між MARUV і НСТУ не принесли успіху. Перемовини із наступним кандидатом почнуться зранку

Новости Общество Социальные сети

Тривали та виснажливі перемовини (п’ять з половиною годин) між НСТУ та командою виконавиці MARUV принесли наступний результат: сторони згоди не дійшли, угоду підписано не буде.

Декілька важливих речей.

Завдяки співпраці НСТУ та СТБ Україна за чотири роки відкрила для себе багато нових й талановитих виконавців.

НСТУ вважає, що цьогорічний Національний відбір до конкурсу Євробачення було проведено чесно. Але відбір викрив ще одну велику суспільну проблему, що лежить в політичній площині, а не в музичній: концертну діяльність багатьох артистів в країні-агресорі. І це викликало негативний резонанс у частині суспільства. І водночас — відстоювання результату, разом з відстоюванням такого права іншою частиною суспільства.

А завданням Суспільного мовника зовсім не є розкол суспільства.

Саме для уникнення надмірної політизації конкурсу (що є й вимогою Євробачення) НСТУ прописало в Угоді умови (для всіх учасників), що сприяли б врегулюванню цього болючого питання.

Загрузка...

Зокрема: відмову представника України на міжнародному конкурсі від гастролей у рф (три місяці після конкурсу).

А також уважного ставлення щодо публічних висловлювань виконавця відносно територіальної цілісності України, або будь яких висловлювань, які можуть зашкодити Україні на міжнародному рівні (решта умов, щодо прав, приміром – це стандартні умови володаря конкурсу, Європейської Спілки Мовників). Саме НСТУ несе відповідальність за будь-який негативний прояв представника України на Євробаченні. Як в середині країни, так і назовні.

Але… Не всі гарні українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами.

Таким чином, рішення про виконавця, що представлятиме Україну на Євробаченні поки не прийнято.

Перемовини із наступним кандидатом почнемо зранку.

Зураб Аласанія

Джерело