“Порошенко особисто створював проблеми під час розслідувань вбивств Небесної Сотні”- Начальник управління спецрозслідувань ГПУ

Новости

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ прокоментував звинувачення Порошенка.

Президент Петро Порошенко “створював проблеми” під час розслідувань вбивств та жорстких побиттів активістів Революції Гідності.

Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк у коментарі LB.ua.

“Що я можу відповісти Президентові на такі звинувачення? Насправді всі роки, починаючи з 2015-го, звітуючи про роботу, я постійно заявляв про проблеми, які супроводжують розслідування. У тому числі говорив про відповідальність або неприйняття того ж Президента. Якби було бажання допомагати – то за цей час можна було приєднатися (до розслідування, – ред.). А згадувати нібито винних під час передвиборної гонки – нічого спільного з бажанням допомагати. Це просто бажання знайти якихось “крайніх”, не озвучуючи при цьому проблем”, – прокоментував Горбатюк слова Порошенка про неефективне розслідування.

Він також підкреслив, що Президент “повинен розуміти проблеми і перешкоди в розслідуванні”.

“Найбільша проблема стосується судового розгляду, де в нас величезна кількість обвинувальних актів, які розглядають у судах роками, але вони не мають свого завершення. Якраз тут – відповідальність керівництва держави, оскільки всі п’ять років його каденції чи не половину судів не укомплектовано або не продовжено термін каденції суддів, що, відповідно, збільшує навантаження на суди і унеможливлює розгляд справ у стислі терміни”, – сказав Горбатюк.

“Друга проблема – це діяльність Вищої ради правосуддя, куди ми неодноразово писали скарги на затягування розгляду і порушення законодавства суддями. Але на практиці жодної реакції з їхнього боку. А в раді також представники Президента. Третя проблема – це законодавче забезпечення процесу. Це прийняття змін до законодавства протягом п’яти років, які шкодили розслідуванню і створювали підстави для знищення самих справ виключно з процедурних моментів. Це і так звана “поправка Лозового”, втрата повноважень слідчими, які розслідують майданівські справи. Але Президент ці закони підписував. Тож Президент особисто створював проблеми для розслідування справ Майдану”, – додав він.

При цьому Горбатюк запевнив, що “робота в нас ніколи не зупинялася, незважаючи на всі ті проблеми, які нам створювали”.

Як писав “Вголос”, виступаючи в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, Петро Порошенко заявив, що відповідальність за незадовільне розслідування справ Майдану несе Горбатюк.

Джерело