Термінове Звернення! «Родина Героїв Небесної Сотні» до Президента Петра Порошенка

Новости

Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні»

Президенту України
Порошенку Петру Олексійовичу

Шановний Петре Олексійовичу,
15.04.2019 р. в програмі «Свобода Слова» на ICTV на питання правозахисниці Олександри Матвійчук Olexandra Matviychuk щодо оцінки ролі Генерального прокурора Юрія Луценка Юрій Луценко і стану розслідування справ Майдану Ви відповіли, що незадоволені станом розслідування та, зокрема, роботою управління спеціальних розслідувань Управління спеціальних розслідувань ГПУ і його безпосереднього керівника Сергія Горбатюка Sergii Gorbatuk.

Хочемо Вам повідомити, що Департамент спеціальних розслідувань було створено на вимогу потерпілих, їхніх адвокатів та правозахисних організацій Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні» Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel. У департаменті було скоординовано більшість справ Майдану із різних відомств, що дало потужний поштовх для їх розслідування. Саме із діяльністю Департаменту спецрозслідувань, а потім Управління спецрозслідувань, потерпілі, громадськість та міжнародні організації пов’язують прогрес у розслідуванні. І відзначають у ньому важливу роль Сергія Горбатюка.

Натомість багато питань саме до Генерального прокурора Юрія Луценко щодо забезпечення роботи Департаменту спеціальних розслідувань, його реструктуризації і фактичної ліквідації, урізання кількості слідчих.

Питання викликають також заяви Генерального прокурора про завершення розслідувань, які насправді ледь добігають середини, затримки із погодженням підозр із боку Генерального прокурора і його заступників. Важко пояснити відсутність уваги Генерального прокурора до вирішення питання подальшої роботи управління спецрозслідувань після втрати прокуратурою функції слідства, координації роботи процесуальних керівників і т.д.

Оцінка причин неефективного розслідування, яка прозвучала в цьому ефірі, видає, щонайменше, недостатню обізнаність Вашої команди щодо реального стану справ Майдану.

Нажаль, протягом всього строку Президентства Вами жодного разу не проведено зустріч із потерпілими за участю їхніх представників.

Тому просимо Вас:

➡️ провести зустріч із родинами Героїв Небесної Сотні Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні» за участі їх представників – адвокатів ГО «Адвокатська дорадча група» Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel

➡️ініціювати законодавче вирішення питання подальшої роботи управління спеціальних розслідувань в складі ДБР. Забезпечити сталість і незмінність слідчих груп і можливість продовження ними роботи над справами Майдану. Подати від повідний законопроект.

➡️ сприяти створенню управління процесуальних керівників по справах Майдану для координації роботи по цих справах. Це організаційне питання повністю лежить в компетенції Генерального прокурора і блокується вже декілька місяців.

Загрузка...

➡️ініціювати запропоновані громадянським суспільством зміни щодо другої хвилі судової реформи, щоб справи Майдану розглядались компетентними і доброчесними суддями, до яких буде довіра суспільства.

Розслідування справ Майдану є доленосним для України і не може залежати від політичної кон’юнктури.

Це дійсно справа честі, а не питання передвиборчої агітації.

З повагою,

Володимир Бондарчук
Голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”

Євгенія Закревська
Голова колегії ГО «Адвокатська дорадча група»

Олександра Матвійчук
Голова правління ГО «Центр громадянських свобод»

 

Джерело