Порошенко присвоїв 24 генеральські звання, в тому числі начальнику, відповідальному за безпеку арсеналів

Новости

Не всі призначення відповідають посадовому розпису.

Порошенко присвоїв 24 генеральські звання, в тому числі начальнику, відповідальному за безпеку арсеналів

Президент України Петро Порошенко присвоїв 24 генеральські звання в ЗСУ, ДПСУ і СБУ, але не всі вони відповідають посадовому розпису, пише журналіст Юрій Бутусов на сайті «Цензор.нет».

«Значна частина удостоєних звання — це логічні рішення, є люди і з заслугами, і з реальним досвідом. Але не всі. Однак не можна не звернути увагу, що чимало генеральських посад, де підвищення — новостворені, і посади в них певного рангу створені для заохочення чи просування конкретних людей, а не виходячи з якоїсь раціональної логіки», — зазначає Бутусов.

Шість генерал-майорів ЗСУ стали генерал-лейтенантами, з них два — на командних посадах у військах, четверо служать у структурах тилу і в адміністративному апараті МО:

Олег Вишневський — командувач ОК «Південь»;

Василь Черненко — командувач повітряним командуванням «Південь»;

Іван Гаврилюк — начальник Головного управління логістики-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ;

Сергій Корнійчук — перший заступник головного інспектора Міноборони (підпорядковується міністру, а не командувачу ЗСУ);

Володимир Рапко — начальник військ зв’язку ЗСУ;

Микола Шевцов — начальник озброєння ЗСУ.

«Шевцов відповідає за безпеку арсеналів і складів боєприпасів у ЗСУ, це вища посадова особа, яка підпорядковується безпосередньо начальнику Генштабу. І це за час його керівництва озброєнням були підірвані три найбільші склади боєприпасів стратегічного значення — Балаклія, Ічня і Калинівка, це Шевцов фігурував у звітах усіх комісій з перевірки безпеки арсеналів як той, хто зриває плани, не виконує розпорядження», — зазначає Бутусов.

Загрузка...

«Усі вибухи складів, за які судили начальників — це насправді відповідальність Шевцова», — пише журналіст.

11 полковників ЗСУ отримали звання генерал-майора, 6 з них — на командних посадах у військах, 5 — на адміністративних і тилових посадах:

Петро Ромигайло — начальник штабу — перший заступник командувача ОК «Північ». У 14-му — начальник штабу сектору «Д», першим передав доповідь про вторгнення російських військ вранці 24 серпня керівництву ЗСУ, згодом дав свідчення про це військовій прокуратурі, на його свідченнях будується і розслідування слідчої комісії ВР про Іловайськ;

Андрій Соколов — заступник командувача ОК «Південь», заслужив добру славу як колишній комбриг 72-ї бригади;

Юрій Ставський — командувач зенітних ракетних військ;

Микола Олещук — начальник штабу-перший заступник повітряного командування «Схід»;

Василь Осипчук — заступник командувача ОК «Північ»;

Артем Лучников — начальник штабу-перший заступник командувача морською піхотою ВМС ЗСУ (Створення нового командування морською піхотою зумовило створення чотирьох нових генеральських посад, тож рішення закономірне);

Володимир Миронюк — командир кадру корпусу резерву (корпус резерву — також новий рід Сухопутних військ, з новими посадами);

Геннадій Долгашов — начальник управління персоналу сухопутних військ ЗСУ;

Дмитро Марченко — начальник Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення. Неабияка кар’єра в цьому генеральському списку передусім у Марченка. У 2015-му його призначили у званні підполковника на новостворене ГУРСМЗ, яке займається організацією держзакупівель ЗСУ, а оскільки посада була внесена в розпис як генерал-лейтенантська, звання полковника і генерал-майора було присвоєно стрімко. Полковника — у 2017-му, генерал-майора — уже у 2019-му, і це ще не межа зростання на цій посаді;

Ігор Хоменко — начальник Головного військово-медичного управління;

Ігор Ступницький — начальник логістики ВМС ЗСУ.

У Державній прикордонній службі указом №178 / 2019 було присвоєно 6 генеральських звань:

Начальник ДПСУ Петро Цигикал став генералом армії. Цигикал зробив приголомшливу кар’єру: у 2015-му — полковник, а за чотири роки отримав всі чотири генеральські звання;

Юрій Гресько — перший заступник начальника ДПСУ став генерал-лейтенантом;

Артур Піменов — заступник начальника ДПСУ — став генерал-лейтенантом;

Леонід Коваленко — заступник директора департаменту власної безпеки ДПСУ;

Олександр Лебедь — начальник Донецько-Луганського управління;

Сергій Шарапа — директор департаменту апаратної роботи ДПСУ.

У Службі безпеки указом №204/2019 присвоєно тільки одне генеральське звання:

Сергій Коваленко — заступник начальника головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ (куратор митниці і керівник розслідування у справі Мирослава Продана, екс-голови ДФС).

«Кілька генералів отримали звання напередодні ймовірних кадрових замін як подяку. Кількість призначень пов’язана з бажанням залишити про себе добру пам’ять і політичний вплив. Але далеко не для всіх генералів така увага буде ростом — для декого це викличе питання», — вважає Бутусов.

Нагадаємо, раніше сьогодні стало відомо, що президент Порошенко присвоїв звання Героя України голові СБУ Василю Грицаку.

Джерело