Ділянку Генпрокуратури на «Арсеналi» забудують друг Богдана і «списковик» Медведчука (ФОТО)

Новости Общество Социальные сети

Сергій Лещенко

ПЕЧЕРСКУ ТОЖЕ НЕ ПОВЕЗЛО С ВАВРЫШЕМ

Новый «смотрящий» по Киеву Ваврыш будет застраивать не только Подол, но и Печерск.

На откуп Ваврышу отдали половину киевских округов «Слуги народа», в его активе — кандидат от «Слуги народа» по Подольскому округу Анна Бондарь.

Если Ваврыш проведет своих депутатов в ВР, с высокой долей вероятности ждите новых высоток на своих детских площадках и стадионах.

***
Замовником будівництва житлового будинку на ділянці на території заводу «Арсенал», переданому в користування Генпрокуратурі, є ТОВ «Оболоньторгстандарт», а генпідрядником — ТОВ «Спецмехбуд 21».

Загрузка...

Про це свідчать документи на будівництво, які розміщені на сайті майбутнього ЖК «Philadelphia Concept House», що фактично буде міститися на Кловському узвозі, 19 у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на «Наші гроші».

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, - Наші гроші 03

Згідно з експертним звітом, виконаним за замовлення «Оболоньторгстандарту» у березні цього року, буде збудовано 17-поверхову будівлю на 65 квартир.

Генпідрядник ТОВ «Спецмехбуд 21» отримав дозвіл на виконання будівельних робіт 4 червня.

Зазначені компанії пов’язані із Андрієм Вавришем – це заступник директора Департаменту містобудування КМДА, а зараз – засновник і CEO компанії SAGA Development (раніше Riverside Development), друг глави Адміністрації Президента Андрія Богдана. А також – зі скандальним екс-чиновником Дмитром Ісаєнком – екс-заступником Мінрегіонбуду, якого звільнили через скандал із отриманням статусу учасника АТО. Він зараз балотується до парламенту під номером 15 за списками партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. З Ісаєнком пов’язують групу будівельних компаній Perfect Group.

Як відомо, SAGA Development і Perfect Group також є девелоперами будівництва ЖК «Рибальського».

Засновником ТОВ «Спецмехбуд 21» є ТОВ «Спецбудінвест-17», засновниками якого значаться Василь Шомонка і Олег Тимошенко. Раніше журналісти телепрограми «Наші гроші» з’ясували, що обидві фірми входять до гнізда фірм екс-заступника Мінрегіонбуду Дмитра Ісаєнка, якого звільнили через скандал із отриманням статусу учасника АТО. З Ісаєнком пов’язують групу будівельних компаній «Perfect Group».

Своєю чергою засновниками ТОВ «Оболоньторгстандарт» є Орест Матковський зі Львова та Ольга Клецко з м. Люблинець Волинської області (звідси родом і Андрій Вавриш).

Вавриш з партнерами до 2008 року був засновником ТОВ «Реалсистем» і ТОВ «Монолітжитлобуд», після чого до складу засновників в обох фірмах зайшла Ольга Клецко. Клецко є засновником ТОВ «Компанія «Емеральд» і ТОВ «Арморгарант», керівником і підписантом у яких є Дмитро Овсій. У різний час Овсій і Вавриш працювали у ТОВ «Ріверсайд Девелопмент Лтд» і ТОВ «Медіа Солюшнс».

Клецко і Матковський є співзасновниками ТОВ «ІБК «Екседра» і ТОВ «Юніон Девелопмент Груп» разом із ТОВ «НВФ Укрбудпроект 1» Сергія Уманця, бізнес-партнера депутата Київради від фракції «Солідарність» Миколи Негрича (по ТОВ «МТЦ»).

Додамо, що засновниками «Оболоньторгстандарту» у 2013-2016 рр були Ліліан Моісєй з Кишинева та кияни Віталій Нестор і Марія Ісак, дочка екс-президента будівельної корпорації «Столиця» Валентина Ісака. Ісак також був власником тресту «Київміськбуд-1», що у 2014-му перейшов під контроль менеджерів з оточення Андрія Портнова. Станом на 01.01.2019 99,9% акцій тресту належить ТОВ «КМБ Корп Солюшнз», засновниками якого є Ліліан Моісєй, Віталій Нестор і Олег Алташин.

Дружина Віталія Нестора Яна Нестор (Коровченко), її рідний брат Сергій Коровченко, а також нинішній глава АП Андрій Богдан у 2007-2010 рр були помічниками нардепа Андрія Портнова.

Як повідомляли «Коментарі», Сергій Коровченко є цивільним чоловіком співзасновниці будівельної компанії «Stolitsa Group» Влади Молчанової, яка на виборах президента-2019 була довіреною особою Юлії Тимошенко. До речі, Віталій Нестор теж був довіреною особою Тимошенко на тих виборах.

Нагадаємо, що КМДА змінила цільове призначення ділянки, на якій відбудеться будівництво і яка перебуває у постійному користуванні Генпрокуратури, 27 травня. Землі промисловості перевели у землі житлової забудови.

Зміна цільового призначення відбулася з порушеннями, адже: по-перше, проведена без наявного детального плану території; по-друге, суперечить Генплану, оскільки частина ділянки знаходиться на землях промисловості, де будівництво житла заборонене, а частина – на території житлової середньо- та малоповерхової забудови, тобто висотність не може перевищувати 8 поверхів.

Містобудівні умови та обмеження на будівництво житлових будинків на ділянці заводу «Арсенал», яка зараз перебуває у користуванні ГПУ, були видані Департаментом містобудування КМДА ще у липні 2015 році, коли заступником директора цього Департаменту був Андрій Вавриш. Отримувало це МУО ТОВ «Укрбуд Інвест» з орбіти нардепа Максима Микитася.

Андрій Вавриш у своєму фейсбуку оприлюднив фотографії, що свідчать про його товариські стосунки з головою Адміністрації президента Андрієм Богданом:

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, - Наші гроші 04

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, — Наші гроші 04

Днями Вавриш презентував проект переміщення офісу президента з будівлі на вулиці Банковій, де не хоче працювати президент Володимир Зеленський, в «Український дім».

Також Вавриш знайомий з керівником телеканалу «1+1» Олександром Ткаченком (ліворуч):

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, - Наші гроші 05

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, — Наші гроші 05

Партія Зеленського «Слуга народу» на дострокових парламентських виборах 2019 року висунула по мажоритарним округам у Києві щонайменше двох кандидатів, повязаних з Андрієм Вавришем – керівницію директорату Мінрегіону Анну Бондар та архітектора Дмитра Гуріна.

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, - Наші гроші 02

Ділянку Генпрокуратури на території Арсеналу забудують друг Богдана і списковик Медведчука, - Наші гроші 01

Джерелo