Ідеальна схема: Захід має “план Б”, аби допомогти Україні отримати сучасне озброєння та перемогти Росію

Західні країни активно працюють у напрямі арешту та передачі заморожених мільярдів Центрального банку РФ та кремлівських олігархів для фінансування України. Протягом останніх тижнів за ініціативи США G7 активізувала переговори про використання частини з приблизно 300 млрд доларів.

Питання конфіскації російських активів обговорюється на тлі того, що США та Євросоюз не можуть узгодити нові пакети допомоги. Палата представників Конгресу продовжує блокувати пакет, який включає допомогу Україні на 61 млрд доларів. У Євросоюзі Угорщина блокує виділення 50 млрд євро.

Тому нинішнє пожвавлення цього питання більш ніж зрозуміле. Навіщо витрачати свої кошти, воювати з внутрішніми опонентами під час затвердження чергового пакету допомоги та пояснювати все це виборцям. Коли такі необхідні для української перемоги мільярди є поряд – тільки руку простягни.

Як Захід планує вирішити питання передачі російських грошей та що це може означати для України – у матеріалі OBOZ.UA.

G7 наближається до вилучення російських активів

Західні країни таки “розгледіли” дієвий варіант “під носом”, який дозволить Україні перемогти Росію. США заявили, що винайшли спосіб вилучення російських коштів “відповідно до міжнародного права”. Більш детально лідери країн G7 обговорять це питання вже на зустрічі 24 лютого.

До США долучилася й Велика Британія. Так, міністр закордонних справ Королівства Девід Камерон також заявив про існування “законного шляху” для конфіскації російських активів. Він пропонує діяти разом із США, якщо інші союзники не будуть готові до цього.

У Євросоюзі останнім часом вивчається можливість використання доходів, одержаних від заморожених активів, для передачі Україні – близько 10 млрд євро на рік. Водночас проти конфіскації раніше активно виступали Німеччина, Франція та Бельгія, а також Європейський центральний банк. Однак проблеми з виділенням чергової української допомоги зробили розмови про використання російських активів у середині ЄС більш конкретними.

Це таки добрий знак, адже країни Заходу реально розуміють, що з російським диктатором вже точно не домовитися, тому потрібно знайти шлях дати гроші Україні в будь-якій формі. І дедалі більше країн вказують саме на ці активи як найбільш дієвий спосіб вирішити проблеми як України, так і Заходу, якому не потрібно буде тривалий час ламати голову, де знайти гроші, аби підтримати Україну та зупинити Путіна.

Побоювання Заходу

На сьогодні існують певні перепони, які заважають процесу передачі арештованих російських активів. На думку європейських експертів, їхнє вилучення та передача можуть призвести до непередбачуваних економічних наслідків для ЄС. Інша проблема – зменшення важелів впливу на Заході у відносинах із Росією, адже для Володимира Путіна заморожені мільярди в нинішніх непростих для Росії економічних умовах значать багато і він не відмовиться від них. Ще одна перепона на цьому шляху полягає в тому, що існують “серйозні юридичні перешкоди” для конфіскації заблокованих російських активів, тому таке рішення цілком може бути оскаржене Москвою в міжнародних судах. На жаль, Захід не може діяти “по-більшовистськи” – просто забрати та поділити, намагаючись і надалі дотримуватися певних правил гри.

Найголовніше занепокоєння полягає в тому, що конфіскація російських активів змусить інші “незахідні” країни вивести свої власні резерви із Заходу у випадку, якщо до них одного разу будуть застосовані такі самі санкції, що, звісно, негативно позначиться на інвестиційному кліматі та економіці Євросоюзу.

Саме тому, заявляючи про підтримку України у використанні російських заморожених мільярдів, ЄС діє досить обережно. Але зважаючи на те, що США та Британія долучаються у справу з рішучим настроєм та готові до реального вирішення цієї проблеми, Євросоюз навряд буде ставити перепони таким діям.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *