ТАКОГО НІХТО НЕ ОЧІКУВАВ! ВІДМІНА “ПРОПИСКИ”: ЩО ЧЕКАЄ НА УКРАЇНЦІВ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ

Новости

Незабаром українці замість способу реєстрації за місцем проживання, який традиційно називають пропискою, отримають нову систему декларативної реєстрації.

Зміна старого механізму можливістю реєструватися онлайн пояснюється скасуванням збору цілого пакету документів.

Декларативний принцип реєстрації полягає у оформленні її на підставі єдиного документа – заяви, яка подаватиметься онлайн або особисто. Для реєстрації громадянина потрібно буде отримати право на проживання. До того ж реєстрація не буде підставою для отримання прав на майно за місцем реєстрації. Крім того, з метою захисту інтересів власників органи реєстрації перевірятимуть підстави реєстрації за певними критеріями і скасовуватимуть її за необхідності.

Власник житла отримуватиме повідомлення про реєстрацію іншої особи. Він матиме право можливість оскаржити реєстрацію в органі реєстрації. Закон передбачає штрафи для громадян, які будуть зловживати декларативною реєстрацією.

Раніше міністерство освіти і науки вирішило змінити порядок зарахування дітей до шкіл. Згідно зі змінами, першочергове право на зарахування в школу матимуть діти, які проживають на території, що закріплена за нею.

Додамо, що в Україні можуть нарешті скасувати запроваджене більшовиками ще 1925 року поняття прописки і похідної від неї — обов’язкової реєстрації за місцем проживання. У Верховній Раді представлено законопроект, який наблизить нас до цивілізованого Заходу і запропонує українцям нову онлайн-систему декларативної реєстрації.

Джерело