ВАЖЛИВО! Щойно стало відомо: Євросоюз прийняв декларацію щодо нападу РФ в Азовському морі

Новости

Рада Європейського союзу ухвалила декларацію про ситуацію в Азовському морі і Керченській протоці, в якій висловила свої «найсерйозніші побоювання» і повідомила про повну підтримку суверенітету України

У декларації повідомляється, що ЄС висловлює своє «найсерйозніше» занепокоєння «через зростання напруги в Азовському морі».«Ми бентежимося цим застосуванням сили Росією, яка на тлі зростаючої мілітаризації в цьому районі є неприйнятною», – повідомляють в ЄС.

Також в ЄС очікують, що РФ забезпечить безперешкодний і вільний прохід Керченською протокою в Азовське море і назад, що передбачено міжнародними правилами.«Ми закликаємо всіх до граничної стриманості негайно дестабілізувати ситуацію. У цьому контексті ми також настійно закликаємо Росію звільнити захоплені судна, їх екіпаж і обладнання беззастережно і невідкладно », – йдеться в декларації.

Крім того, європейці повідомили, що незаконна анексія Криму в 2014 році залишається викликом для міжнародної безпеки, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку.«Ми підтверджуємо наше засудження цього порушення міжнародного права. Будівництво Керченського моста є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України », – заявляють в ЄС.

«Європейський союз знову заявляє про свою цілковиту підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Європейський союз не визнає і не визнає незаконне приєднання Кримського півострова Росією. Європейський союз буде продовжувати уважно стежити за ситуацією і має намір діяти належним чином у тісній координації зі своїми міжнародними партнерами », – додали в Раді ЄС.

Відзначимо, що вчора в Німеччині європейці вразили заявою по конфлікті в Азові. Що вони говорили в Берліні, написав нардеп Мустафа Найєм.«Тільки що повернувся з Берліна, де проходила велика дискусія навколо ситуації Україні. Іноземна аудиторія мало розуміє суть конфлікту в Азовському морі. Причому висуваються зовсім дикі версії – від «ну це ж їх води» до «а навіщо ви туди лізли». Спроби нерозібраних пояснити, що сталося призводять до риторичних питань, від яких виникає ще більша плутанина », – написав нардеп.

Джерело