Карма!!! Там справжнє пекло! Потужний вулкан почав виверження в РФ, такого ще не було. ФОТО

Новости

На Камчатці в Росії вперше за останні дев’ять років проявив активність і почав вивергатися вулкан Шивелуч.На Камчатці почалося виверження вулкана Шивелуч, який протягом останніх днів регулярно викидав в атмосферу значні обсяги попелу. Про це повідомляється на сайті вулканологічної обсерваторії селища Ключі.

На представлених фотографіях видно, як по схилах активного купола вулкана почала сходити розпечена лава.Відзначають, що вулкан активізувався ще в грудні, і з тих пір постійно був під наглядом, але зараз з кожним днем він викидає все більше попелу і грудок лави, а в ніч на четвер, 17 січня, розпочалося стікання лавових потоків. В цей раз виверження може бути дуже сильним, вважають експерти.

Вулкан викидає попіл і випаровування на багатокілометрову висоту, що може становити потенційну небезпеку для польотів літаків.Вулкан Шивелуч є найбільш північним з діючих на Камчатці, його висота становить 3283 метра, приблизний вік — 60-70 тисяч років. Останнє виверження тут було зафіксовано в 2010 році.

Варто зауважити, що, на думку багатьох фахівців, катастрофічних наслідків виверження чекати не потрібно, – через дев’ять років спокою виверження може бути сильним, але не критичним.

Раніше повідомлялося, що в Італії почалося виверження вулкана Етна, який знаходиться на східному узбережжі острова Сицилія недалеко від міст Мессіни і Катанні. За інформацією Національного інституту геофізики і вулканології Італії, процес супроводжувався землетрусами. Протягом декількох годин в районі Етни 130 підземних поштовхів. Магнітуда найсильнішого склала 4,0.

Етна – найвищий вулкан в Європі. За даними Національного музею природної історії (США), на 2018 рік висота Етни становить 3295 метрів над рівнем моря. За різними даними, у Етни є від 200 до 400 бічних вулканічних кратерів. В середньому раз в три місяці то з одного, то з іншого кратера вивергається лава. Приблизно раз в 150 років виверження руйнує сусідні селища. Джерело

Загрузка...