Увага! Найнещасніший день у році: Чого не варто робити сьогодні, 13 березня, щоб не накликати біду

Новости

13 березня у народному календарі дата отримала назву Василь Капельник, Василь теплий, Василь Каплюжник, Дровокол. Православна церква 13 березня шанує преподобного Василя сповідника, постраждалого при правлінні іконоборця Льва Ісавра.

Василь Сповідник був учнем і сподвижником Прокопія Декаполита, разом з яким постраждав в період іконоборного гоніння за імператора Лева Ісавра. Василь і Прокопій були піддані катуванням і посаджені у в’язницю, де знаходилися до самої смерті жорстокого імператора. Після звільнення, Василь прожив ще близько 10 років. Помер він в 750 році.

Традиції 13 березня

В цей день зазвичай буває відлига. Днем сонечко помітно пригріває і з дахів починає капати.
Прийде Василь теплий і зима заплаче.
Василь Капельник зиму плакати змушує.

Однак до справжнього тепла ще далеко. Тому в хатах продовжували топити піч, щоб в оселі було комфортно перебувати. Вогонь нашим предкам представлявся живою істотою.

Плюнути в пічний вогонь або залити його водою категорично не можна. На думку селян, у людини, яка таке зробить, неодмінно почнуть хворіти руки, а на губах і в роті з’являться незагойні рани. Якщо хтось із домочадців після розчісування кине в піч зняте з гребеня волосся, то у нього сильно і довго болітиме голова. Вогонь в печі запалювали з молитвою. Під час цього не можна було голосно розмовляти і сваритися, щоб не накликати біду.

Що обов’язково потрібно зробити 13 березня

Раніше в цей день заносили в будинок гілочку сосни. Вважалося, що вона приносить благополуччя і здоров’я, очищає повітря в житло. З Василя теплого наші предки збирали соснові бруньки, щоб потім приготувати цілющі відвари, які часто використовували при лікуванні простудних захворювань.

У народі цей день вважали одним з найбільш нещасливих у році, тому треба бути особливо обережним. Йдучи з дому, слід прочитати молитву і оберіг, який захистить вас від зла і неприємностей.

Прикмети 13 березня

Якщо дощ іде, літо бути мокрим.
Сонце в колах – до хорошого урожаю.
Весняна крапель віщує вдале полювання на зайців.
Якщо на Василя Капельника з дахів звисає багато бурульок, то буде урожай зернових.

Якщо прилетіли жайворонки та граки, то холодів більше не буде.
Місяць рогами вниз – до тепла.

Загрузка...

Грач прилетів – сніг зійде рано, а літо буде дощовим.
Сни з 12 на 13 березня можуть збутися на дев’ятий день. Якщо сновидіння, побачене вдень 13 березня, було вже колись, то чекайте його виконання. джерело