Увага! Тримайтеся! Нові ціни на газ з 1 квітня: що зміниться для українців в перший день після виборів

Новости

З 1 квітня на українців чекає незвичайна зміна: ціни на газ знизяться. Чому дешевшає газ і наскільки зменшиться тариф на газ для населення, читайте в цьому матеріалі

Українці вже звикли до того, що газ періодично дорожчає. Останнє суттєве підвищення ціни на газ, яке спричинило зростання практично всіх комунальних тарифів, відбулося 1 листопада 2018 року. Однак з 1 квітня 2019 року НАК «Нафтогаз» збирається знизити вартість газу для промислових і побутових споживачів.

Це незвичайна для українців зміна ціни на газ пов’язанп з ситуацією на світовому ринку. Нафтогазу вдалося купити газ за нижчими цінами, тож і промислових споживачів, і населення чекає гарна новина у вигляді зменшення тарифу на газ.

У квітні ціна на природний газ для промисловості знизиться на 19,1% в порівнянні з березневої ціною. Але потрібно враховувати той момент, що така ціна актуальна тільки для промспоживачів, які купують більше 50 тисяч кубометрів газу на місяць і розраховуються за нього заздалегідь. Також тариф буде діяти тільки для організацій, що не мають боргів перед Нафтогазом. Ціна газу за передоплатою складе 5990 грн/тис. куб. м (без урахування ПДВ і витрат на транспортування).

Промислові споживачів та інші суб’єкти господарювання, які купують газ у НАК «Нафтогаз України» на умовах оплати протягом або після періоду поставки, будуть розраховуватися з 1 квітня також за оновленими цінами. Ціна газу для таких споживачів зменшиться до 6 233 грн / тис. куб. м (без урахування ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами). Це на 23,6% нижче березневої ціни на умовах післяплати.

Через сприятливу ринкову ситуацію у Нафтогазу з’явилася можливість знизити ціни на газ і для побутових споживачів. Вартість природного газу з 1 квітня буде знижена на 2%: з 8550 грн за 1 тис м куб газу до 8380 грн (з урахуванням ПДВ).

Звичайно, в порівнянні з підвищенням ціни на газ на 23,5% в листопаді минулого року, це зміна в бік зменшення ціни не занадто значне. Тим більше, що невідомо, чи спричинить за собою зниження ціни на газ зміна інших комунальних тарифів, зокрема, тарифів на тепло і гарячу воду. Джерело