Порошенко не збирається віддавати владу: ЦВК оголосить вибори недійсними

Новости

Чинний президент Петро Порошенко на має наміру віддавати владу конкуренту Володимиру Зеленському. Так стверджує український журналіст Володимир Бойко. На своїй сторінці в Facebook він оцінив шанси гаранта на перемогу в другому турі виборів.

“Хочу розчарувати прихильників Володимира Зеленського, які вважають, що у Петра Порошенка навіть теоретично немає ніяких шансів залишитися на посаді президента. По-перше, вони взагалі неправильно ставлять питання – мова йде не про виграш або програш на виборах, а про те, чи віддасть Порошенко владу. Так ось: віддавати владу він не збирається, “- пише журналіст.

За словами Володимира Бойка, у Петра Порошенка є простий спосіб припинити “шапіто”, яке почалося в боротьбі з Володимиром Зеленським. Досить 8 квітня відмовитися брати участь у другому турі. Політтехнолог Олег Медведєв з команди гаранта зможе надати переконливі причини. Мовляв, Порошенко не бажає перетворювати вибори на фарс.

Якщо це станеться, то за статтею 85 Закону «Про вибори президента України» в бюлетені вкажуть тільки Володимира Зеленського. Щоб його визнали президентом, шоумену доведеться набрати 50% всіх голосів. Володимир Бойко зазначив, що при такому розкладі багато виборців, які підтримали Тимошенко, Бойко, Вілкула, Смешко, Ляшко і Гриценко втрачають мотивація йти на вибори. Але відмовитися можуть багато з тих, хто голосував за Зеленського. Їм було важливо відібрати перемогу у Порошенка. У останнього з’являться можливості для фальсифікацій за рахунок адміністративного ресурсу. “Про те, що буде творитися на прифронтовому Сході, в слідчих ізоляторах і психіатричних лікарнях, говорити взагалі не доводиться”, – підкреслив Бойко.

Журналіст упевнений, що в підсумку Зеленський програє другий тур, набравши менше 50% голосів. ЦВК оголосить вибори не дійсними і запустить процес знову. Доведеться заново реєструвати кандидатів і збирати по 2,5 мільйона застави. Президентські вибори можуть провести одночасно з парламентськими для економії бюджетних коштів.

“Правда, є варіант, як не допустити такого розвитку подій – треба, щоб не пізніше 8 квітня з виборів знявся сам Зеленський”, – пише автор. В цьому випадку його місце займе Юлія Тимошенко, яка посіла третє місце в першому турі. “І тоді шансів у Петра Олексійовича не буде точно, навіть якщо він здасть не тільки сечу на аналізи, а й кал на яйцеглисти”, – підсумував Володимир Бойко. Джерело