Щойно! В ЦВК зробили термінову заяву про вибори президента

Новости

У Центрвиборчкомі обіцяють оприлюднити результати виборів 30 квітня о 12:00. Центрвиборчком має намір оголосити результати другого туру президентських виборів 30 квітня, тобто вже після завершення відведеного законом терміну для оскарження протоколів окружних виборчих комісій.

 

Про це пише “Українські новини” з посиланням на секретаря ЦВК Наталю Бернацьку. У п’ятницю орган завершив прийом оригінальних паперових протоколів окружних комісій про підсумки голосування громадян на ділянках, склав протокол і оголосив підсумки виборів у закордонному виборчому окрузі та закрив безперервне засідання, що тривало з 22 квітня.

Тепер ЦВК має скласти протокол про результати виборів президента.Бернацька зазначила, що підписання протоколу і офіційне оголошення результатів виборів заплановано на 30 квітня.

На питання журналістів про те, з чим пов’язано чотириденне зволікання, секретар ЦВК відповіла, що необхідно обробити останні протоколи окружних комісій, що надійшли, і дочекатися закінчення законного терміну їх оскарження.

“Тільки сьогодні прийняті останні протоколи з мокрими печатками. Зараз ми їх будемо обробляти. Крім того, згідно із законом на оскарження є 5 днів після підписання протоколу окружною комісією. Нам необхідно дочекатися, чи немає ніяких позовів. Сьогодні голова комісії направила до судів запити, щоб надати нам цю інформацію. Як раз закінчиться 5-денний період на оскарження останніх протоколів. Ми попросили надати нам інформацію на 10:00 30 квітня і орієнтовно о 12:00 30 квітня ми оголосимо результати”, – заявила вона.

Закон зобов’язує Центрвиборчком оголосити результати виборів не пізніше, ніж 1 травня.

Якщо вони будуть оголошені 30 квітня, то інавгурація новообраного президента України Володимира Зеленського повинна буде відбутися не пізніше 30 травня.

 

Раніше Зеленський звинуватив Центральну виборчу комісію в тому, що та затягує оголошення результатів президентських виборів, щоб інавгурація відбулася після 27 травня, позбавляючи Зеленського, таким чином, можливості розпустити Верховну раду, заступивши на посаду. Джерело