Небезпека нависла над Україною, вчені попереджають про неминуче: “зникнуть цілі вулиці”

Новости

В Україні виникла небезпечна ситуація, яка може призвести до зникнення багатьох міст. На Одещині зрушення грунту вже «з’їли» близько 66 квадратних кілометрів території регіону. Проблема посилюється, так як площа зсувонебезпечних ділянок зростає.

Про це попереджають в ДСНС і підкреслюють, що в області більше 5000 зсувних ділянок. Про це пише Сегодня.

«Тільки за останні два роки у нас відбулися п’ять масштабних зсувів, з наслідками яких борються досі. Найвідоміший і масштабний обвал стався в Чорноморську. У жовтні 2016 року він знищив там цілу вулицю», – йдеться в матеріалі.

При цьому, як з’ясувалося, берегоукріплювальні роботи довелося згорнути через нестачу грошей.

На думку фахівців, найбільше від обвалів потерпають міста.

«У місцях заселених зсуви відбуваються через підтоплення. Міста самі себе підтоплюють, оскільки вони розташовані на суглинках-лісах, які дуже бояться вологи і при ній розпливаються, – розповів радник мера Одеси з питань берегозахисту Юрій Верба. – Навіть якщо з міста повністю прибрати водопровід і заборонити людям користуватися водою, місто все одно буде підтоплене, тому що будівлі, дороги, асфальт перекривають випаровування і вода під ними накопичується».

За словами експерта, регіон потребує комплексного берегозахисту, адже з кожним обвалом потроху тане територія країни.

Також раніше повідомлялося, що науковці виявили нову небезпеку для людства. Так, стало відомо про новий чинник, який може призвести до екологічної катастрофи. Як виявилося, люди споживають занадто багато прісної води, якої вистачає далеко не на всіх. Через це по всьому світу встановлено безліч опріснювальних установок – близько 16 тисяч. Саме вони дають досить негативний вплив на Світовий океан.

Вчені змогли підрахувати, що споруди приносять в півтора рази більше шкоди ніж користі. На один літр опріснення води, доводиться півтора літра солоного розчину. Розчин дуже «отруйний», а тому ніяка життя існувати поруч з ним не може. Однак, після опріснення води, відходи виливаються в океан або в землю. Зливання відходів в океан загрожує, не тільки забрудненням води, але і вимиранням здебільшого морської фауни, що призведе до незворотних наслідків для екосистеми Землі. Джерело