Увага! Донесіть до людей! Час для вступу до ВНЗ різко скоротили: що потрібно знати українським абітурієнтам

Новости

У 2019 в українських абітурієнтів буде менше місяця, щоб подати документи і вступити до ВНЗ. Чиновники помітно урізали терміни вступної кампанії до вищих навчальних закладів. В ефірі одного з телеканалів державний експерт директорату вищої освіти і освіти дорослих Анжеліка Кернична пояснила рішення. За її словами, кампанію скоротили, щоб майбутні студенти могли відпочити перед навчанням.

“У 2019 терміни вступної кампанії компактніше, ніж минулорічні. Це ми зробили для того, що б як надходять, так і члени приймальних комісій після проведеної вступної кампанії мали можливість відпочити перед початком нового навчального року. Так, в цьому році реєстрація електронних кабінетів для надходять почнеться 1 липня”, – заявила Анжеліка Кернична.

Згідно з рішенням уряду, українці зможуть подавати документи з 1 липня – після оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання та творчих конкурсів. А вже 22 липня вступна кампанія буде завершена. Експерт звернула увагу, що абітурієнтам, які надходять за вступними іспитами та співбесіди потрібно вкластися в ще більш жорсткі рамки – до 16 липня. Вона очікує, що до 1 основний етап вступної кампанії закінчиться. А в останній місяць літа надійшли українців зарахують на бюджетні місця. Варто нагадати, що в 2018 році документи подавалися до 26 липня, а зарахування вступників на бюджет – до 7 серпня.

 

Раніше про термін вступної кампанії висловилася міністр освіти і науки Лілія Гриневич: “триватиме весь липень. 1 липня – старт реєстрації електронних кабінетів, 10 липня – старт прийому заяв і документів. З 1 по 10 липня – проведення творчих конкурсів».

Вона попередила, що рейтингові списки вступників оголосять 26 липня. Після цього у абітуернтов буде час до 31 липня, щоб принести оригінали документів до обраних ВНЗ. За словами міністра, в 2019 році продовжують діяти сертифікати ЗНО, видані в 2017 році. Джерело