Такого ніхто не очікував! Розвідка розсекретила інформацію про УНР і вбивство Петлюри: ексклюзивні документи

Новости

В суботу, 11 травня, Державний архів Служби зовнішньої розвідки України розсекретив близько 350 ексклюзивних матеріалів про діяльність УНР і вбивство Симона Петлюри. Документи були розсекречені з нагоди 100-річчя заснування Української Народної Республіки. Про це повідомляє прес-служба розвідки.

“Документи іноземного та контррозвідувального відділів державного політичного управління УРСР 1919–1936 рр. взято з архівних справ, що перебувають на зберіганні в Галузевому державному архіві СЗРУ і дотепер були малодоступні для широкого загалу. Ексклюзивні матеріали містять майже 350 документів, що відкривають нові сторінки української національно-визвольної боротьби: оригінали та копії документів УНР, дипломатичні папери, накази, резолюції, відозви, статути, листи, фотографії та багато іншого”, – сказано в повідомленні.

У розвідці відзначають, що в матеріалах можна знайти документи нормативно-правової діяльності УНР, дипломатичних зусиль уряду УНР на міжнародній арені і матеріали про тодішніх лідерів українських державних утворень.

Також документи висвітлюють діяльність еміграційного уряду УНР, листування керівництва Республіки та заходи з відновлення козацтва в Україні, стан та діяльність Воєнної організації і утворених військових формувань, фінансові документи. “Особливо цікаві матеріали, що стосуються вбивства Симона Петлюри”, – підкреслюється в повідомленні.

Симон Петлюра був главою Директорії Української Народної Республіки в 1919-1920 роках, головним отаманом Війська і флоту. Після закінчення радянсько-польської війни емігрував. Спочатку він перебував у Польщі, але радянська влада вимагали його видати, тому він переїхав до Угорщини, потім до Австрії, Швейцарії і в жовтні 1924 року-до Франції.

Петлюра був убитий 25 травня 1926 року в Парижі Самуїлом Шварцбардом – уродженцем міста Ізмаїл. Шварцбард заявив, що вбивство було винятково актом помсти за єврейські погроми 1918-1920 років в Україні. Джерело