Там справжнє пекло! Люди, машини, будинки… Те, що зараз твориться у Івано-Фраківській області, не піддається жодному поясненню. Люди діляться жахливими кадрами у

Новости

Прикарпаття затоплює негода. В Івано-Франківську та по свій області паде сильний дощ та град. Річки виходять з берегів та забирають все на своєму шляху. Пише Звістка.

Вчасно повернув назад. Боюся думати,що там зараз відбувається. Половину села вже було затопило. Вода прибуває. Дощ палає. Пише місцевий житель Василь Будзак і ділиться кадрами.

Село Саджава Богородчанського району

Село Дзвиняч, Богородчанський район

 

Калуш

Село Солотвин Богородчанський район

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ПОВЕНІ

Фактори небезпеки повеней і паводків:– руйнування будинків і будівель, мостів;– розмив залізничних та автомобільних доріг;– аварії на інженерних мережах;– зсуви та обвали.

Загрузка...

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

1. Сирени та переривчасті гудки підприємств та транспортних засобів – це сигнал “Увага всім”. Негайно ввімкніть радіоприймач або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.

2. Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

3. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї.

4. Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть усе у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.

5. Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.6. Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.7. Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість. Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка: 1. Зберігайте спокій, уникайте паніки.

2. Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі.3. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. 4. По можливості негайно залишіть зону затоплення.

5. Перед виходом з будинку вимкніть електрику та газ, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час – закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами). 6. Відчиніть хлів – дайте худобі можливість рятуватися.

7. Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення. 8. До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.

9. Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.10. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. 11. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).