Терміново! Нардепи зважилися на відчайдушний крок напередодні розпуску! Рада підготувала ультиматум Зеленському

Новости

Лідери фракцій Верховної Ради запропонують змінити виборче законодавство під час своєї зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляє «Страна.юа» з посиланням на представників різних парламентських фракцій, які запрошені на зустріч з новим президентом.

Вже у вівторок, 21 травня, Володимир Зеленський проведе консультацію щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради з лідерами фракцій парламенту. Як стало відомо, нардепи планують скористатися цією можливістю і запропонувати президенту внести зміни в закон про вибори зі змішаної системи на відкриті списки, але за умови зниження прохідного бар’єру.

«Є пропозиція – ми скликаємо позачергове засідання, робимо відкриті списки, але знижуємо прохідний бар’єр. За це готові проголосувати мажоритарники і парламентські партії, у яких зараз рейтинг нижче, ніж у інших», – розповіло одне джерело.

Його слова підтвердив і інший інсайдер. «Позачергове засідання не може відбутися раніше четверга, і таким чином, президент не може підписати указ про розпуск раніше четверга», – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що для Володимира Зеленського стратегічно важливо розпустити цей склад Верховної Ради

Про це в відео-інтерв’ю Politeka заявив екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе.

Загрузка...

За його словами, розпуск Ради є неймовірно важливим кроком для Зеленського, так як без надійних людей і опори в парламенті Україна буде приречена на провал. Тому всім потрібно зараз концентруватися на тому, щоб в парламенті було якомога більше ідеологічно осудних політиків.

«Звичайно, він зіткнеться з новою проблемою – до нього зараз будуть лізти і добиратися люди з різних форматів і відразу ж з важливим. Хтось через список, хтось через мажоритарку. Я не думаю, що цей парламент насправді проголосує за скасування мажоритарки або за відкриті списки. Їм вже нічого втрачати, вони ні один прогресивний закон приймати не будуть (мається на увазі парламент – ред.)», – говорить Сакварелідзе. Джерело