Тримайтеся! «Українці повинні бути готові!» Різке подорожчання тарифів! Щойно! У Зеленського повідомили тривожні новини: “Дуже серйозні наслідки”

Новости

Українці повинні бути готові до непередбачуваних цінами на електроенергію з 1 липня 2019 року. Про це в інтерв’ю журналістам розповів експерт і представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус, передають Факти.ICTV. За його словами, ціни можуть різко злетіти для простого населення відразу після запуску ринку електроенергії в Україні.

Андрій Герус стверджує, що різке зростання вартості електроенергії може відбутися в тому випадку, якщо держава не допрацює до кінця правила енергоринку, який повинен бути запущений вже 1 липня 2019 року.

“Не було проведено ніякої підготовчої роботи, щоб демонополізувати ринок, щоб виникла конкуренція. Коли у двох груп компаній є 90% вироблення електроенергії, то однозначно, що вони можуть домовитися між собою, і встановити будь-яку ціну. Наслідки можуть бути дуже серйозними, і на сьогоднішній день вони не є повністю прогнозовані”, – підкреслив експерт.

Крім цього, представник президента Володимира Зеленського в уряді закликав відкласти запуск енергоринку в Україні і зазначив, що краще “не грати в такі небезпечні ігри”. “Ось чому не варто грати в такі небезпечні ігри. Краще відстрочити введення нових правил енергоринку, протестувати їх і доопрацювати”, – підсумував експерт Андрій Герус.

Варто зазначити, що Світовий банк, ЄБРР, представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні також закликали Україну відкласти запуск енергоринку. Раніше ми повідомляли про те, що українців чекають нові рахунки за комуналку. Кабінет міністрів України погодив нові підходи до розрахунку тарифів на комунальні послуги. При розрахунку тарифів не можна буде враховувати поточні витрати на ремонт мереж або встановлення лічильників.

Згідно з пропозицією Мінрегіону, тарифи на послуги ЖКГ повинні розраховуватися на підставі економічно обґрунтованого рівня, а також можуть бути переглянуті кілька разів на рік. У документі йдеться, що економічно обґрунтований рівень включає собівартість ресурсу (наприклад, газу або електроенергії) і витрати комунальних підприємств. Джерело

Загрузка...