Польща тепер нікому не потрібна. “400 гривень за годину”: українці знайшли, де можна швидко заробити, і це не Польща

Новости

В Україні настала ідеальна пора для сезонних заробітків. Місцеві роботодавці зараз у пошуках сумлінних, досвідчених і тих, кому за 40 років.Крім солідної заробітної плати в розмірі 10-12 тис. гривень, обіцяють оплачувані проживання та харчування, пише “Сегодня”.

Ринок праці в Україні дуже залежить від сезонних коливань: наприкінці весни з’являється багато вакансій із сезонною зайнятістю. Це вигідно і зручно для всіх. Роботодавці, у яких з приходом літа додається турбот, знаходять людей, котрі потребують заробітку й таким чином отримують додатковий дохід.

28-річний український тракторист Олександр Дмитров на цих літніх сезонних заробітках отримує по 300-400 гривень усього за годину роботи. На сьогодні він працює в Томилівці Київської області.

“Сестрі робили операцію, потрібні були гроші терміново. Потім телефон собі купив, зараз будинок хочу купити. Нормально тут заробляти, краще, ніж в Польщі”, – повідав пан Олександр.

Як говорить 52-річна працівниця Алла, кожному платять стільки, наскільки напрацьовує.

Жінка вже три літа поспіль працює на фермі, збираючи полуницю. Сюди її направили з центру зайнятості, тому що всю зиму Алла залишається без роботи.

Загрузка...

Вікові обмеження для працівників майже відсутні. Люди старшого віку – найцінніші працівники, каже директор фермерського господарства Сергій Вахній.

“П’ять гривень – корзинка зібраної полуниці на 800 грам. Молодь обирає від 20 до 50 таких, дорослі – від 50 до 150. Середня плата – 500 гривень”, – розповідає Сергій.

У сільській місцевості робочі руки особливо затребувані, а в якості додаткової нагороди співробітників ще й годують. Однак гнатися за великими сумами кадровики все ж не радять. Радять: краще вибрати зарплату поменшу, але з офіційним працевлаштуванням. Інакше можливий великий ризик залишитися і зовсім без оплати.

Для тих, кому не до смаку працювати на землі, є гарячі вакансії фасувальників, адміністраторів, покоївок. Оплата або помісячна, або позмінна. У цій сфері ваш заробіток стартує від 5-8 тисяч гривень.

“Якщо ви працюєте на південному узбережжі, більшість роботодавців пропонують деяку ночівлю і харчування, якщо це якась база. Тому, якщо пишуть 8-10 тисяч гривень, то це, можливо, неповний місяць. Потрібно дивитися. Тому що якщо там , наприклад, “два на два” і зміни по 12 годин, то вже не так погано виходить “, – зізнається спеціалістка з працевлаштування Тетяна Пашкіна.

А лідирують у рейтингу сезонних вакансій так звані “торгаші на піску” – продавці квасу, морозива, кукурудзи і пиріжків. Їхній заробіток, як правило, становить відсоток від проданого. Також на літні роботи дуже часто шукають промоутерів, операторів і кур’єрів. /Джерело