Я вciм пoкaжy зa щo, нaспрaвдi Ляшко мeнe пoбив. Гeрyс звeрнyвcя дo нaрoдy і рoзпoвiв шokуючy прaвдy

Новости

Провокація Ляшка це лише вершина айсберга. Насправді проблема у тому, що деякі компаніі наших олігархів ведуть свій бізнес не економічним, а політичним способом. Скуповуючи політиків та цілі інституції, шантажуючи владу, послаблюючи державу. Щоб добитися собі пільг та преференцій. Замість того, щоб інвестувати у ефективність та конкурентоздатність своїх приватних підприємств.

На початку вересня цього року рівень запасів вугілля на складах ТЕС був 850 тис тон, це десь 50% від минулорічних на цю ж дату. Це найнижчий рівень запасів за всю історію України. Те, що повториться ситуація 2014р і почнуться віялові відключення, я давав імовірність 51%.

У липні ціна електроенергії стрибнула на 25%, це безпрецедентне одноразове зростання було спричинене введенням нової моделі ринку. При цьому на нарадах у Міненерго керівники ДТЕКу заявляли, що при пониженні ціни е/е, вони перестануть закуповувати вугілля (і це враховуючи, що запаси вугілля на складах і так були найнижчі за всю історію).

Одночасно із тим декілька разів надходили заяви щодо можливої зупинки Луганської Тес.

Разом із тим у «немонополіста» був свій план, як вийти із цієї кризової ситуація – це підвищення тарифів на е/е для населення. Таким чином зібрати додаткових 12,8 млрд грн. Слайди із їх презентації нижче.

Ініціатива ДТЕК, щоб вже із 1 січня:
– на перші 100 кВт-год підняти тариф із 90 коп до 1,68 грн за кВт-год.
– на все, що вище 500 кВт-год підняти тариф із 1,68 грн до 2,88 грн за кВт-год
– і ще по +25% у наступні роки

Я не популіст. Якщо це заради покращення мереж, покращення якості послуг для споживачів, то можна обговорювати. Якщо для покращення гнучкості та надійності енергосистеми, для синхронізація із Європою, то можна обговорювати (але не посеред зими). Якщо це, щоб забезпечити комусь надприбутки від монополізму, то я проти. Якщо це, щоб платити комусь за гігантські сонячні станції по «зеленому» євротарифи у 3 рази вищому, аніж у Німеччині, то я проти.

Я був свідомий (і навіть попереджений), що імпорт електроенергії буде супроводжуватися негативною медіа-хвилею. Але це дозволяло накопичувати вугілля на складах в Україні.
Зараз, станом на початок листопада, ми маємо: 1) зниження ціни е/е до рівня 1 півріччя, 2) запаси вугілля на складах вже 103% від минулорічних.

Цієї зими у кожній оселі точно буде електроенергія. Я не маю політичних амбіцій, тому готовий сприймати різний негатив. Але, щоб у цю першу зиму нової влади в країні виникли проблему з електроенергією, допустити категорично не можна було.

Тепер вже можна обговорювати обмеження імпорту електроенергії. Але перша вимога такого обговорення: «немонополіст» більше НІКОЛИ шантажем не буде добиватися підвищення тарифів на електроенергію.

Andriy Gerus