Блискуча спецоперація НАБУ! Щойно затримано топ-чиновника і ще 8 його спільників. Зловживання владою

Новости

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали заступника начальника Київської міської митниці Сергія Тупальського в рамках кримінального провадження про контрабанду товарів. Також в рамках «так званої справи Вадима Альперіна» затримали ще 8 осіб.

 

На своїй сторінці в Facebook Тупальський підтвердив проведення у нього обшуків і у інших співробітників Київської міської митниці. За його словами, слідчі дії проходять в рамках справи дворічної давності.

«За порадою адвоката я не можу зараз розповідати подробиці справи. Але можу сказати, що обшуки у мене і ще низки співробітників Київської міської митниці відбуваються в рамках відомої справи дворічної давнини», – зазначив Тупальський.

Слід зазначити, НАБУ розслідувало кримінальне провадження щодо зловживань на київських митницях. За даними слідства, в 2016-2017 роках посадові особи Київської міської митниці ДФС, Київської митниці ДФС, Одеського окружного адмінсуду, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, використовували своє службове становище всупереч інтересам служби для сприяння злочинної діяльності по заниженню митної вартості імпортованих в Україну товарів низкою юридичних осіб, імовірно пов’язаних з Альперіним.

Детективи встановили, що формально митники відмовляли в прийнятті декларацій з істотно заниженою вартістю товарів і приймали рішення про її коригування, не здійснюючи при цьому передбачених Митним кодексом України дій для належного контролю митної вартості товарів. Зазначене стало підставою для звернення фірм до Одеського окружного адмінсуду з позовом про скасування цього коригування вартості товарів і повернення їм грошей, внесених на рахунки митників (понад 450 мільйонів гривень). У Бюро також з’ясували, що зазначені позови фірмами подавалися не по одному, а відразу десятками для того, щоб потрапити на необхідного суддю. Детектив додав, що суддями цього суду Михайлом Кравченком, Нінель Потоцькою, Олександром Гусєвим і Костянтином Єфименком були задоволені всі позови фірм, пов’язаних з Альперіним.

Джерело