“Дівчинка дуже хотіла?”: Що відомо про Єлизавету Ясько, яка замінила скандального Яременка

Новости

Посада глави комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва замість скандального Богдана Яременка зайняла нардеп від “Слуги народу”, глава української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько.

 

Про це повідомила в Facebook глава прес-центру політсили Євгенія Кравчук.

“Ми закінчили внутрішній праймеріз на посаду глави комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва. Нам пощастило з великою кількістю сильних кандидатів. Кожен, хто подав свою програму, гідний керувати комітетом, але вибрати потрібно когось одного”, – написала вона.

“Консолідованим рішенням всієї нашої команди новим главою обрано Лізу Ясько. І ми розуміємо, що управляти таким комітетом – це не бонус і не нагорода, а серйозна відповідальність. Впевнені, що Ліза до неї готова”, – додала Кравчук.

Вона також підтвердила, що на засідання фракції прийшли виключені нардепи Анна Скороход та Антон Поляков.

“Ми їх чемно пустили, запропонували каву-чай і проголосували всі разом за те, що не хочемо бачити їх на своєму засіданні”, – додала Кравчук.

Що відомо про Ясько

Нардеп народилася 17 жовтня 1990 року. Ясько – український політолог, експерт з питань культури. До парламенту пройшла за списком “Слуги народу” під номером 15.

Вона стала продюсером фільму “Крим: брудний секрет Росії”. Засновниця ініціативи по культурній дипломатії Yellow Blue Strategy, раніше працювала віце-президентом в blockchain-стартапі і координатором Українського кризового медіа-центру.

Ясько має ступінь магістра політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, закінчила Школу державного управління Блаватника в Оксфордському університеті.

20 вересня 2019 року очолила делегацію України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Також вона зізналася, що їздила в Росію після Революції Гідності, оскільки вчилася в московському університеті. Джерело