Ось це так поворот! Онищенко в СІЗО! Спливла термінова інформація – здасть Тимошенко. Прижали до стінки

Новости

Колишній народний депутат України Олександр Онищенко за рішенням німецького суду перебуватиме у в’язниці, очікуючи рішення про екстрадицію.

 

“На підставі запиту України про екстрадицію щодо 50-річного українця Вищим земельним судом Ольденбурга був виданий ордер на екстрадиційний арешт”, – заявили в місцевій прокуратурі.

Джерела видання в українських правоохоронних органах підтверджують, що йдеться саме про Олександра Онищенка. Наразі німецька сторона очікує правову позицію адвокатів екснардепа, після чого суд буде вирішувати, чи видавати його Україні.

Тривалість юридичних процедур щодо екстрадиції в прокуратурі не прогнозують.

Зазначимо, 29 листопада розшукуваний екснардеп-утікач, бізнесмен Олександр Онищенко заявив, що збирається повернутися до Києва 13 грудня, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві і відмиванні грошей. В листопаді голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що в грудні Онищенко екстрадують з Іспанії, де він програв усі суди.

У коментарі «Слово і Діло» політичний аналітик Дмитро Купира припустив, що в разі екстрадиції до України колишній нардеп може піти на угоду зі слідством і дати свідчення проти інших українських політиків.

Політичний аналітик звернув увагу, що олігарха затримали в німецькому місті, куди він навряд чи міг би поїхати, не отримавши гарантій безпеки.

Загрузка...

«Ймовірно, будучи розумною людиною, Онищенко їхав до Німеччини з думкою про те, що там йому нічого не загрожує, а значить були якісь гарантії. Виявилося, що його затримали. Очевидно, щось не спрацювало, а надана йому інформація виявилася помилковою», – зауважив Купира.

На його думку, крім того, що олігархові інкримінують, є ймовірність, що деякі правоохоронні органи та політики знали про схеми і не заважали їх провертати.

Дмитро Купира припустив, що в разі видачі Онищенка Україні екснардеп може свідчити проти п’ятого президента України Петра Порошенка, а також проти лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

«Складно однозначно сказати, чи є в Онищенка конкретно якісь записи. Екснардеп робить подібні заяви, але не факт, що вони відповідають дійсності», – зазначив аналітик.

За його словами, влада зацікавлена у видачі Онищенка з кількох причин.

«По-перше, є нагода повернути якісь кошти. По-друге, розплутуючи цей клубок, правоохоронні органи розуміють, що є шанс зловити «велику рибу». Схеми екснардепа неможливо було здійснити так, щоб про них не знали правоохоронці і політики, які призначали цих співробітників силових органів. Звісно, якщо це підтвердиться, то будуть підстави для звинувачення інших осіб», – прокоментував Дмитро Купира.

На його думку, Онищенко має мотивацію свідчити проти інших осіб, оскільки ті, з ким він працював, фактично залишили його наодинці з проблемами. У нього немає причин їх захищати.

«Олігарх може скористатися ситуацією на свою користь, якщо правоохоронці запропонують йому якусь угоду, яка пом’якшить його справу, вирок. За економічні злочини у нас передбачена кримінальна відповідальність. Однак іноді слідство готове йти на поступки тим, хто вчинив злочин, але надав багато якісної інформації, за рахунок чого можна збільшити коло осіб, причетних до злочинів», – прокоментував політичний аналітик Дмитро Купира.

Джерело