Лана Зеркаль: Маючи досвід рослідування трaгeдії МН 17 можу сказати, що дуже важливо не згаяти час та вже зараз задіяти..

Новости

Інформаційний простір сповнений емоційними реакціями і рефлексіями на трагедію, що сталася з рейсом МАУ PS 752 8 січня 2020 у небі над Тегераном.

Розуміючи всю складність ситуації та маючи досвід трагедії МН 17 і її розслідування можу сказати, що дуже важливо не згаяти час та вже зараз задіяти всі можливі інструменти, передбачені міжнародним правом, а також робочі контакти з партнерами. Особливо зараз, коли США, Канада та Нідерланди вже публічно визнали наявність даних щодо збиття українського цивільного літака ракетою.

1. Найлогічнішим і найоптимальнішим варіантом було б залучити максимальну підтримку партнерів і разом змусити Іран передати згідно з вимогами Чиказької конвенції проведення технічного розслідування іншій країні, яка користується беззаперечним світовим авторитетом. Звісно такою країною не може вважатись Росія

2. У разі якщо, цього зробити не вдасться ми маємо тиснути всі разом на Іран, щоб вони офіційно залучили до розслідування і інші країни, окрім України, та надали їм відповідний статус та доступ до всіх матеріалів.

3. Найменше, що ми можемо зробити – самі залучити найкращих експертів та включити їх до групи розслідування «за квотою» України.

Зважаючи на численну підтримку наших партнерів, яку вони озвучували останніми днями, маємо прагнути саме першого сценарію.

Лана Зеркаль