Тримайтеся! Масове відключення опалення! Залишився один день!

Новости

В Україні вже з 1 лютого можуть відключити опалення в 16 населених пунктах через величезні борги підприємств теплокомуненерго за газ. Проблеми з обігрівом можуть виникнути, зокрема, в Одесі, Кривому Розі, Дніпрі, Щасті, Полтаві, Харкові, Сумах та інших містах.

У разі, якщо теплокомуненерго не погасять борги до кінця дня 30 січня, то НАК не зможе забезпечити їх сировиною для опалення. Про це повідомили в пресслужбі НАК «Нафтогаз України». Наразі негаразди мають 18 комунальних підприємств.

Загальна сума, яку згаданим теплокомуненерго потрібно виплатити, становить 406 млн гривень. Після надходження цих коштів «Нафтогаз» отримає право доставити туди блакитне паливо для потреб населення.

 

З 24 січня 19 із 37 проблемних комунальних підприємств розрахувалися з «Нафтогазом» за його послуги, тож у них проблем із теплом не буде.

Звинувачують простих українців, а покарати можуть кожного

Борги українців за тепло й гарячу воду – понад 18 млрд грн. Вони не платять комунальним підприємствам, а ті своєю чергою не можуть розрахуватися з НАК.

«Не створюйте собі додаткових витрат! Платіть вчасно», – йдеться на сайті постачальника тепла в Хмельницькому. Мовляв, в іншому разі можна потрапити до реєстру боржників, списку заборонених для виїзду за кордон, а також позбутися своєї власності. А коли суд все-таки зобов’яже заплатити, крім боргу, доведеться віддати ще кілька тисяч гривень «штрафу» (судовий збір, 3% річних, інфляційне коригування).

Найбільше заборгованостей українці накопичили за опалення й гарячу воду. Щоб хоч якось стимулювати споживачів їх гасити, постачальники масово подають до суду на неплатників. Тільки за цей рік у судовому реєстрі зареєстровані десятки подібних справ. І найчастіше «служителі Феміди» стають на бік підприємств.

За борг можуть забрати будь-який предмет розкоші: телевізор, мікрохвильову піч, комп’ютер тощо. Після візиту виконавчої служби в квартирі може залишитися взуття, яке зношене більш ніж на половину, холодильник, зимовий одяг. Решту закон дозволяє забирати й продавати на торгах.

Комунальні послуги – такий самий товар, як гречка й хліб. Але якщо забрати з магазину крупу, не заплатитивши, не вдасться, то з комуналкою така можливість є. Відключити опалення в окремій квартирі неможливо, також технічно складно перекрити воду або газ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 22 січня в «Укртрансгазі» заявили про арешт всього майна і грошей на рахунках на вимогу двох компаній, які хочуть відсудити 2,3 млрд гривень. Через це в Україні може бути зірваний опалювальний сезон.  Джерело