«Вітаю, сусіди»: ЄС приєднує нові країни в розпал пандемії, що чекає Україну

Новости

Після втрати Великобританії ЄС вирішив поповнити свої лави новими країнами

Зокрема, йдеться відразу про дві держави — Албанію та Північну Македонію.  Спочатку переговори про вступ цих країн до Євросоюзу проводилися восени минулого року, але так як Франція тоді зайняла жорстку позицію, розгляд перенесли на весну 2020. І ось стало відомо, що міністри у справах ЄС, дали добро на відновлення переговорів.

Про це повідомив в Твіттері єврокомісар з питань сусідства і розширення ЄС Олівер Варгеі: «Дуже приємно, що держави-члени ЄС сьогодні досягли політичної угоди про відкриття переговорів про вступ з Албанією і Північною Македонією. Від усієї душі вітаю обидві країни. Це також посилає гучний і чіткий сигнал Західним Балканам: ваше майбутнє — ЄС».

Популярні новини зараз

П

Плани Євросоюзу по розширенню, незважаючи на сьогоднішню пандемію коронавіруса, прокоментував в Твіттері голова Європарламенту Давид Сассолі:

«Гарні новини у важкі часи: міністри у справах ЄС дали добро на переговори про вступ з Албанією і Північною Македонією. Європарламент завжди підтримував європейське майбутнє Західних Балкан. Нам потрібні міцні зв’язки з нашими сусідами, зараз як ніколи».

Також в даний час ведуться переговори з Чорногорією та Сербією про вступ до ЄС.

Що стосується України, то, зрозуміло, що ми залишилися за бортом. Про провал здійснення плану щодо вступу нашої країни в ЄС раніше заявляв президент Чехії Мілош Земан.

За його словами, в 2019 році Україна показала найгірший результат по виконанню Угоди про асоціацію з ЄС, і у осяжній перспективі плани Києва щодо вступу в Євросоюз є нездійсненними.

«Україна, на жаль, вже давно загрузла в корупції. Якби економічна ситуація України стала б більш прозорою, і одночасно знизилася хоча б на 50% роль олігархів, то тільки тоді ми могли б вести дебати про можливість більш інтенсивного співробітництва з ЄС, — підкреслив Земан. 

Політик прокоментував побоювання ЄС: «Якщо б їй (Україні — прим. ред.) дали дотації, то ніколи не було б упевненості, що ці кошти надійдуть до тих, кому призначені, а не осядуть у кишенях олігархів».

Джерело

Загрузка...