Як пройти тест на коронавірус за відмови лікаря: МОЗ дало інструкцію. ВІДЕО

Новости

В Україні на коронавірус перевіряють тільки тих, хто підпадає під критерії Міністерства охорони здоров’я. Якщо лікар відмовляється провести тест, необхідно самому порівняти симптоми і звернутися на гарячу лінію.

Про це заявив на брифінгу в четвер, 9 квітня, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

«Тестування на рівні лікаря повинно проходити двома шляхами. Перший – якщо є технічна можливість, лікар сам відбирає зразки. Якщо це повідомлення по телефону, можна викликати мобільну бригаду, яка візьме зразки в місці самоізоляції і біоматеріал буде доставлений у найближчу лабораторію», – розповів він.

За словами Кузіна, для проведення дослідження достатньо мазка з носа або глотки. Після позитивного результату експрес-тесту необхідно провести і ПЛР-дослідження.

«Якщо лікар відмовляється від проведення обстеження, я рекомендую в першу чергу перевірити наявність у себе певних критеріїв. Особа може не потрапляти під визначення людини з підозрою на коронавірус, симптоматики може не бути. Якщо дійсно йде відмова лікаря, рекомендуємо телефонувати на гарячі лінії, номера є на сайті ЦГЗ і МОЗ», – пояснив він.

Кузін додав, що кожна країна для тестування обирає власні протоколи. Відповідно до чинних, Україна тестує ПЛР всіх, хто підпадає під біо- та клінічні критерії.

Загрузка...

«Для тих, хто не підпадає, обстеження ПЛР можливе тільки в разі, якщо вони є контактними до вже підтвердженого випадку. Жодна країна не тестує всіх. Тому така опція поки не розглядається. Тому що це недоцільно», – резюмував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Міністерстві охорони здоров’я заявили, що в Україні не проводять масового тестування на коронавірус COVID-19, так як наша країна перебуває на ранньому етапі епідемії. Джерело