ПриватБанк або дефолт: Порошенко висунув Зеленському жорсткий ультиматум

Новости

Президент України Володимир Зеленський має ухвалити стратегічне рішення про неповернення ПриватБанку бізнесмену Ігорю Коломойському або ж оголосити дефолт.Таку заяву зробив п’ятий президент, лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко, повідомляє пресслужба партії.

«Ухвалення банківського закону – практично єдина вимога, виконавши яку Україна може отримати потужну фінансову допомогу для подолання економічної кризи. Кризи, в яку ще до вірусу занурили країну молоді, але бездарні та некомпетентні обличчя. Кризи, яка ще більше посилиться внаслідок світової рецесії на тлі пандемії», – зазначив він.

Порошенко зазначив, що саме зараз у країні настав момент істини.»Національні інтереси України диктують главі держави єдине правильне рішення. Незважаючи на непомірні апетити свого колишнього бізнеспартнера і давнього політичного союзника – треба зробити вибір на користь десятків мільйонів українців. Ми вимагаємо від президента ухвалити стратегічні рішення в інтересах України», – заявив Порошенко.

Він нагадав, що законопроєкт був ухвалений тільки в першому читанні, проте «ЄС» наполягала на голосуванні в цілому.»І тепер політична коаліція «За дефолт України» зареєструвала 16 тисяч 332 «поправки». Це рекорд в історії українського парламентаризму. Окремі «слуги народу» наштампували по кілька тисяч «поправок» кожен. На їхній розгляд потрібно десь пів року засідань парламенту, не розглядаючи нічого іншого – і це під час війни та епідемії», – наголосив п’ятий президент.

Порошенко пояснив, що Коломойський хоче зірвати ухвалення закону, щоб спробувати повернути собі банк або ж отримати від держави компенсацію майже в 6 млрд гривень. Він зазначив, що бізнесмен публічно виступає за дефолт в Україні.

Політик зазначив, що дефолт означатиме стрімкий обвал курсу гривні, гіперінфляцію, масове безробіття, невиплату зарплат, пенсій та стипендій, банкрутство держави і зупинку фінансування армії.

«Коломойський в інтерв’ю «Нью-Йорк таймс» прямим текстом каже, що Україна має піти по гроші до Росії, тобто повернутися у сферу її впливу. Не дивно, що проти законопроєкту воюють не лише десятки «слуг», але й п’ята колона, – «Опоплатформа» Рабіновича-Медведчука. Отже, нема завдання зараз для нас важливішого, ніж зірвати цей антиукраїнський сценарій», – акцентував Порошенко.

Він зазначив, що фракція «ЄС» наполягає, аби банківський законопроєкт був першим на порядку денному найближчого позачергового засідання Ради.

«Ще кілька тижнів злочинного зволікання, і нас накриє така хвиля, що не допоможе вже жодна рятівна шлюпка», – попередив Порошенко. Джерело