Где воевал этот усиленный батальон? Более 700 прокуроров получили статус учасников АТО

Новости

Anatoliy Astafyew

700 прокуроров получили статус Участника Боевых Действий!!!

Кто-то видел таких помимо Грищука?

Где воевал этот усиленный батальон?

С кем?
***

Євген Шевченко

Более 700 прокуроров за последние два года каким-то удивительным образом получили статус участника боевых действий.

Не помню, правда, чтобы хоть единожды видел представителей данной специальности на первой линии обороны.

Да и вообще, знаете, как-то пропустил во фронтовых сводках:

«Батальон военной прокуратуры им. Матиоса освободил Лисичанск!»

или например «Украинская развед.группа в составе прокуроров ГПУ уничтожила два вражеских танка под Дебальцево-взяла в плен десантников РФ под Иловайском-обезвредила лидера боевиков Плотницкого в Луганске» (нужное подчеркнуть).

#Матиос и #Луценко, вас в последнее время стало так много — не хотите ли дать комментарий на этот счёт?

Загрузка...

***

Микола Коханівський

Прочитав в стрічці, що 700 прокурорів отримали статус учасника бойових дій. До того неодноразово на власні очі бачив, як менти та беркута на кордоні Донецької та Січеславської області отримують УБД, шмонаючи та приймаючи волонтерів, добровольців та ЗСУшників. Так само знаю, як працівники військоматів, податкових тощо стають в чергу, щоб заїхати на тиждень «в командіровку» до Красноармійська, чи, скажімо, Краматорська і відразу по закінченню відрядження оформлюють собі УБД. Ця «проща» до донецької області в них почалася з травня минулого року, коли активна фаза АТО припинилась. До цього ж сиділи у своїх військоматах, як миші.

До чого це я… Сьогодні телефонувала мама одного добровольця-ОУНівця, який, так і не відійшовши від важкого поранення, що отримав минулого літа, знову поїхав в Піски. Вона дуже просила допомогти йому з отриманням УБД та повернути додому, «бо він ще геть не одужав, має осколка в легенях, кашляє». Повернути додому я пообіцяв, хоча, знаючи цього козака, це буде вкрай складно. А от УБД — це на сьогодні з разряду майже неможливого…

Поясню: раніше добровольцям казали в військоматах: «Дайте хоч якесь підтвердження вашого перебування на передовій від МВС, ЗСУ, Нацгвардії чи СБУ, і далі ми оформимо вам УБД». Лише антитерористичний центр при СБУ зголосився підтвердити участь Добровольчого батальйону ОУН в кількості 47 бійців в АТО. І надав цим бійцям витяги з наказів про долучення до АТО. Це менше третини добровольців ОУН, які воюють і воювали, та ми були вдячні й за це, сподіваючись, що козаки отримають УБД.

Не отримали. Бо в війскоматах заявлять, що «витяг з наказу від Антитеростичного центру — це, канєчна, харашо, але вас, добровольців, офіційно не існує, тому нема механізму отримання УБД для добровольців».

Так ось, я тепер розумію, чому прокурори так ненавидять добровольців і нещадно їх саджають: мало того, що вони не пробачили нам Майдан, так ми тепер ще й претендуємо на «їхні заслуги на східному фронті».

Але вірю — на все приходить час розплати!