«Ніякої Росії не було!»- Україна завдала нового нищівного удару по фейковій історії РФ

Новости

У Туреччині на прохання дипломатів України виправили відомості про російське коріння дружини султана Сулеймана I Роксолани на українське.

Про це повідомляється на сторінці посольства України в Туреччині в Twitter. “Поступово відновлюємо історичну правду: у відповідь на звернення турецька сторона вилучила текст напису про нібито російське походження дружини султана Сулеймана I Роксолани біля її гробниці біля мечеті Сулейманіє”, — сказано в повідомленні.

Новий текст на табличці звучить так: “Дружина султана Сулеймана Хюррем султан (Роксолана), українка, і вона мати султана Селіма [II]”.

Така новина викликала ажіотаж в мережі серед українців, і сильно розлютила росіян. “Мінус Суворов, мінус російське коріння Роксолани, мінус Мадуро. Росію поступово зачищають з карти історії світу і це добре”, “Ніякої Росії не було до XIX століття”, — пишуть в мережі.

Нагадаємо: Згідно зі свідченнями поета та історика Самуїла Твардовського і графа Станіслава Ржевульського, легендарна султанша народилася близько 1505 року в містечку Рогатин (Івано-Франківська область), в сім’ї провославного священика.

Справжнє ім’я Роксолани, дане їй при хрещенні, так само як і прізвище, історикам невідомо. Проте будь-який школяр скаже, що героїню нашої статті насправді звали Анастасією Лісовською. Так безвісну Рогатинську дівчину нарекли … письменники. Правда, деякі підстави для цього у майстрів пера все ж були: про батюшку Лісовського і його сім’ю – дружину і доньку Настю, які були викрадені татарами, – збереглися документальні свідчення. Хоча цілком можливо, що християнське ім’я султанші було вибрано символічно. Адже згідно ще однією легендою, ще в ранньому дитинстві дівчинка, якій належало увійти в історію, тяжко захворіла і перебувала на волосок від смерті. Тоді-то мати і дала обітницю згодом постригти дочку в черниці. А потім передумала … Ось, мовляв, доля і покарала сім’ю Лісовських. Якраз напередодні весілля юної Насті з сином багатого львівського купця, очевидно в 1520 році, на Рогатин зробили набіг кримські татари. Але Настя, як і в дитинстві, вижила, виправдавши своє ім’я, яке буквально перекладається як «двічі народжена»

Джерело