Київ! Зараз. Пам’ятаємо… Українці вийшли вшанувати своїх героїв! (ВІДЕО)

Новости

Сьогодні, 27 січня, від станції метро «Арсенальна» у бік пара Слави стартувала смолоскипна хода. Сьогоднішню акцію завершили молебнем біля пам’ятника героїв Крут, повідомляє Depo.ua з посиланням на Українські новини. Учасники маршу з факелами, прапорами, транспарантами пройшли від Арсенальної площі до Аскольдовій могилі — до монументу пам’яті Героїв Крут.

Організаторами акції виступили націоналістичні організації – С14, “Правий сектор”, ВО “Свобода”. На марші присутній народний депутат від “Свободи” Андрій Іллєнко, Руслан Кошулинський.

Нагадаємо: Бій під Кру́тами — бій 1918 року біля залізничної селища Крути та села Пам’ятне, за 130 км від Києва. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Сьогоднішню акцію завершили молебнем біля пам’ятника героїв Крут.