4 Жовтня, 2023 8:54 am

Укpаїна вже пеpемолола половину бoєздатного війська Pосії: Аналіз

Вчора ранком камрад Aleksandr Shulman задав слушне питання: де справжня російська армія, котру ми бачили на парадах останні 8 років? Це збіговисько бомжів на металохламі кінця 80-х не може бути ЗС РФ! Нас десь уводять в оману і головні події – попереду.

Наш викладач розвідки в універі казав: «Нікому не вірте, хлопці, на війні брешуть всі!». Дід був начальником розвідки 40 А в Афгані, тому тут ми вірили сказаному старим генералом. І я задумався, можливо десь в лісах нечорнозем’я РФ десь захована ще одна армія, вся така модна-сучасна суцільно з професіоналів? І якось мені недобре стало.

Був у нас в ЛАУ начальник кафедри розвідки, полковник комплекції борця греко-римського стилю, з важким поглядом з-під брів. Він якось особняком тримався на загальному фоні училищного офіцерства навіть у присутності генерала, начальника ЛАУ, був десь збоку-зверху. У нас він нічого не викладав, але захажував до аудиторій час від часу і якось нам всім (хто не спав, звісно) незатишно ставало, наче на полігоні буржуйка в наметі погасла. І було у нас багато занять, де по декілька годин ми обраховували дані засічок та малювали на міліметровці великомасштабний планшет, наносючи цілі, аналізуючи картину, котра вимальовувалася. Воєнні ж вони що вигадали? Зробили логаріфмічну лінійку вагою з півкіла, скрутили її колом і обізвали СТМ – счислітель топогеодезичний механічний, люта річ, важка, холодна і ніфіга непонятна. Я ці заняття не любив. Нудно. Не динамічно.

Начальником штабу дивізіону я став через 5 років після випуску фактично з отриманням капітанських погонів. І тут мені відкрилася істина: кафедра артрозвідки ЛАУ навчила мене ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНІЙ РОБОТІ. Як із розкиданих пазлів скласти картинку поля бою. Потім я прочитав «Акваріум» Виктор Суворов і зрозумів, що не треба мати купу грифованих документів, щоб зрозуміти ворожі наміри, побачити те, що від тебе противник приховує. Далі були дві академії, диплом на цю тему, коротше – розвиток. Ще років за 15 з’явився Христо Грозєв з Billingkat і модний термін OSINT (open sources intelligence, розвідка відкритих джерел). Ось і вирішив я покопатися в усьому цьому. Відштовхнувся від так званої «Мапи ЦРУ», котра 15.01 цього року показувала присутність 40 БТГр біля наших кордонів:

Північ, напрям дій – Київ:

Орловсько-Воронезький ОН: 12 БТГр, зокрема для нарощування зусиль з території Білорусі – 2 БТГр 2 мсд; у резерві – 3 БТГр (76, 98 та 106 вдд); у м. Клинці – 2 БТГр 144 мсд; в оперативному резерві – 5 БТГр в м. Єльня.

Північний Схід, напрям дій – Харків:

у Воронезькій обл. – 8 БТГр 4 тд та 3 мсд.

Схід, напрям дій – Мелітополь:

Донецький ОН, ДНР/ЛНР та Ростовська обл. – 15 БТГр: сепари – 6 БТГр, 3 БТГр від 150 та 20 мсд; резерв – м. Темрюк 1 БТГр 810 обрмп.

Південь, напрям дій – Мелітополь:

Кримський ОН: 12 БТГр від 22 АК; для нарощування зусиль – 6 БТГр: від 58 та 49 армій.

У складі угруповання вторгнення могло бути: до 40 БТГр (танкових – 16, мотострілецьких – 24), що мають 736 танків, 1152 БМП, 864 САУ та РСЗВ та 33,6 тис. солдатів та офіцерів.

У подальшому угруповання було нарощено до 53 БТГр (19 танкових та 34 мотострілецьких), котрі мали у своєму складі 929 танків, 1588 БМП, 1158 САУ та РСЗВ та 45,4 тис. солдатів та офіцерів.

Далі аналітик препарує ці цифри як студент-медик – жабу.

Виходить таке: Сухопутні війська ЗС РФ мають чисельність 280000 та організовані в 10 дивізій, 118 бригад та 4 воєнні бази. Матимемо на увазі 73 бригади, котрі не ведуть бій, тобто не ходять в атаку (ракетні, зв’язку, РХБЗ, РЕБ, зрбр, розвідувальні, інженерні, МТЗ та воєнної поліції), кулеметно-артилерійську дивізію та дивізію на Курильських островах, котрі точно не приїдуть сюди. На всі 73+2 та тих, хто має боронити запоребрик в інших місцях, припаде десь відсотків 60%, тобто нам лишається десь 100-110 тисяч бійців. Відкинемо 4 академії, 8 військових вишів, 4 військові бази за кордоном, штаби та установи тилу, то лишиться тисяч 65-70. Раз 45 тисяч вже у нас, десь є ще 20-25. Зауважимо, що все це шапіто укомплектовано персоналом відсотків на 80.

По озброєнню: забезпеченість має бути відсотків 75-80, з них справного – 80-90, з усього цього новітніх зразків (по Шойгу) – 70%. Загалом спроможно їздити і стріляти одночасно 60-70%, з них новітніх зразків – 40-50%. На наших теренах присутні від наявного в РФ десь до половини танкопарку, парку ББМ, десь так само по САУ та РСЗВ.

Сухій такий залишок: противник ще має 15-20 тисяч бійців, десь є 400-450 танків, під 1300 ББМ. Але знову ж таки є одне АЛЕ: в Україні ВЖЕ присутні ВСІ дивізії СВ ЗС РФ, більшість зазнала втрат, а деякі сформовані ними БТГр розгромлені до стану, де неможливе відновлення боєздатності. СВ ЗС РФ ще спроможні генерувати нові сили, але це будуть не кращі за своєю навченістю та боєздатністю сили.

Що може з цього приводу пояснити Пенсіонінформбюро?

– не розслаблятися, боротьба триває;

– найбільш боєздатні сили противника або перестали існувати, або приведені в небоєздатний стан;

– БМД, що сьогодні догорають в Бучі і під Гостомелем, – оперативний резерв північного угруповання ворога (98 вдд, котру ми ще в 2014 били під Луганським аеропортом, зокрема львівський десант у рукопашних двобоях, та 106 вдд), тобто йде така п’янка, коли останній огірок ворогом вже порізано.

З приємного:

– невимовно потішила піхота кошового отамана Сірка, котра обнулила мегасуперпуперелітну Кантемирівську дивізію; вітаю комбрига із Зіркою Героя України, цілком заслужене визнання;

– нормально так під Черніговом та під Києвом від наших оборонців вихопила і не меш елітна Таманська дивізія, що розкинула людьми і технікою між нашими фортецями по всім 150 км.

З неприємного: важка обстановка на півдні. По старим методичкам можуть в Херсоні створити черговий ХНР (особисто сподіваюся, що буде створено Хєр_На_Рило). Передумови до цього створюються. Мелькнула інфа про підвоз через Крим кримінальників з подальшим їх випуском «на вільні хліба» в напрямку на Миколаїв та Одесу, тобто створюватиметься осередок кримінальної нестабільності. Дуже розраховую на пильність українців та майстерність ТрО і сил безпеки.

МОРАЛЬ: Іншої армії з іншими контрактниками в РФ немає, ми перемололи до половини всього боєздатного війська. Пентагон каже, що в операцію вкинуто 90% наявних сил і засобів стовреного минулогого року угруповання, а формування іншого не спостерігається; врахуємо тут же, що те, що було на Далекому Сході, в Забайкаллі і за Уралом, вже тут, а іншого там – склади і бази, а їх ще треба розгорнути.

Напружимось ще трохи, сили агресора – на ісході, 2-3 доби – і час гнати ворога якнайдалі.

Прошу не вважати мої цифри і висновки істиною в останній інстанції, це я так, щось намагаюся пояснити собі у присутності друзів.

Оцей дурбелик зі шлангочкою цілком може влитися до лав будь-якої БТГр, адже втрати поповнювати фактично не має чим.

Facebook автора

Джерело

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *